Warsztaty z misją!
Zapraszamy na warsztaty scrabookingu, które skierowane są do rodziców z dziećmi. Całość ma charakter dobroczynny. Stworzone przez Państwa kartki przekazane zostaną na bazarek Hani Bednarczyk. Jest to doskonała okazja do ciekawego spędzenia czasu i pomocy chorej dziewczynce.
Czym jest scrapbooking?
Jak podaje strona scrapshop.com.pl: ” Scrapbooking jest kreatywnym sposobem, na zachowanie i zabezpieczenie wspomnień, związanych z ważnymi wydarzeniami w naszym życiu. Może to być upamiętnienie jednego konkretnego dnia np. rozpoczęcie roku szkolnego naszego dziecka, jak również dłuższego okresu np. wspólnych rodzinnych wakacji lub pierwszego roku życia naszej pociechy. Odpowiednio stworzone i udekorowane strony albumu ze zdjęciami, pozwalają nam odtworzyć wspomnienia w przyszłości. Z roku na rok zauważalna jest metamorfoza form scrapbookingu. Panie na swoich blogach, prześcigają się w zamieszczaniu coraz bardziej kreatywnych dzieł o różnej tematyce. Tradycyjne albumy scrapbooking, wciąż są tworzone, jednak możemy też zauważyć prace w postaci:
- Zaproszenia na imprezy okolicznościowe np. ślub, chrzciny, pierwszej komunii czy urodzin.
- Dekoracji domowych
- Ozdobnych notesów, pudełek, pamiętników
- Różnorodnych prezentów z okazji np. ślubu czy urodzin|”
Podczas naszych warsztatów spróbują Państwo swoich sił w tworzeniu kartek m.in świątecznych. Część Prac przekażemy na bazarek dla chorej Hani Bendarczyk.
Kim jest Hania?
„Nasza córka Hanna Bednarczyk urodziła się 09.06.2017r. Hania jest bardzo radosną, pełną życia oraz niezwykle waleczną dziewczynką. Od narodzin u córeczki próbowaliśmy zdiagnozować przyczynę opóźnionego rozwoju ruchowego oraz intelektualnego. Szukaliśmy pomocy u wielu specjalistów. Słyszeliśmy różne diagnozy: autyzm, zespół Downa, zespół
Chri du Chat (zespół kociego krzyku). Od 4 miesiąca życia Hania jest intensywnie rehabilitowana z powodu obniżonego napięcia mięśniowego. Ćwiczyliśmy metodą Vojty i NDT Bobath. Obecnie ćwiczymy metodą NDT Bobath również w kombinezonie Dunag. Hania jest pod stałą opieką lekarza okulisty, neurologa, pediatry. U naszej córeczki zdiagnozowano padaczkę, oraz zez rozbieżny który należy korygować okularami korekcyjnymi. We wrześniu 2018 roku u Hani zdiagnozowano Zespół Angelmana. Jest to
schorzenie neurogenetyczne objawiające się ciężkim upośledzeniem umysłowym oraz charakterystycznymi cechami dysmorfii twarzy. Częstość występowania szacowana jest na 1/10000 do 1/20000 urodzeń na całym świecie. Nasze dziecko wymaga regularnej rehabilitacji, która będzie potrzebna do końca życia. Dodatkowo Nasza córka korzysta z zajęć logopedycznych, integracji sensorycznej, pomocy psychologa. Potrzebne oraz bardzo pomocne i dające duże nadzieje dla Hani są również turnusy rehabilitacyjne, które są bardzo kosztowne. Chcemy, aby Nasza córka mogła z nich korzystać i nabywać dzięki nim nowe umiejętności. Posiadanie niepełnosprawnego dziecka to ogromna odpowiedzialność oraz strach i lęk o przyszłość. My rodzice dajemy Hani dużo miłości, ciepła i troski. Chcemy jej zapewnić godne dzieciństwo, życie. Niestety sami nie jesteśmy w stanie zapewnić jej rehabilitacji bogatej w codzienne ćwiczenia oraz turnusy rehabilitacyjne, konsultacje lekarskie które są prywatne. Potrzebujemy wsparcia osób o dobrym sercu, dzięki którym my rodzice Hani będziemy mogli być spokojni o przyszłość naszego dziecka.”
Organizatorem warsztatów jest Akademia Wolontariatu „Pomocni” działająca przy Stowarzyszeniu Luxtorpeda.
Inicjatywa jest realizowana w ramach Projektu „Wolontariat wzmacnia”. Projekt „Wolontariat wzmacnia” dofinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 oraz środków finansowych Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.