Ostatni weekend września kilkunastu biegaczy Luxtorpedy wystartowało w pięciu biegach.

W Knurowie wystartowało jedenastu naszych biegaczy. Najszybszym okazał się być Łukasz Cichocki. Zajął 123 miejsce z czasem 00:41:52. Wśród kobiet najszybszą była Katarzyna Pepel, która ukończyła bieg na 249 pozycji po 48 minutach i 8 sekundach. Patrycja Grabarczyk zajęła czwarte miejsce wśród mieszkanek Knurowa. Osiągnęła czas 00:51:35.

W Warszawie odbył się 35. Maraton warszawski, w którym wystartowali: Michał i Andrzej Tomanowie, oraz Wojciech Korzusznik. Andrzej w warszawskim maratonie wystartował już w 1983 roku. Teraz dobiegł do mety w czasie 03:50:05 brutto. Start w stolicy pozwolił mu zdobyć Koronę maratonów polskich.

Michał Toman ustanowił swój osobisty rekord, przebiegając dystans 42,195 m w 03:49:02 (brutto). Wojtek Korzusznik dzięki czasowi 03:43:55 brutto okazał się najszybszy spośród powyższej trójki. Do mety dobiegł jako 2016 zawodnik.

Jako bieg towarzyszący maratonowi, odbył się także „Bieg na piątkę”, w którym wystartowała Dorota Toman. Z czasem 00:33:22 zajęła 2479 miejsce.

Elżbieta Huzior wystartowała w „Beskidy ultra trailu”. Pierwotnie miała przebiec trasę 85 kilometrów, jednak wskutek złej organizacji zawodów oraz problemów z oznakowaniem, pobiegła trasą na 55 km, robiąc łącznie ok. 68. Ela nie została sklasyfikowana.

Ponadto w Mikołowie odbył się „XI mikołowski bieg uliczny im. Henryka Biskupiaka”. Z 10-kilometrowym dystansem zmierzył się Piotr Korzusznik. Dzięki czasowi 00:54:28 zapewnił sobie 267 miejsce.