Niespodzianka dla biegaczy! Na naszym biegu będzie nie tylko smacznie, świątecznie ale i wystrzałowo!
Gośćmi naszej imprezy będą rycerze z Bractwa Rycerskiego!

Rycerze z Czerwionki po długich namowach zdecydowali się uatrakcyjnić naszą imprezę a zrobią to spektakularny sposób. Już o 12:00 wystartują biegaczy wystrzałem z hakownicy a po biegu w okolicy godziny 13:00 odbędzie się pokaz walk rycerskich! A czy rycerze pobiegną z wami? Czas pokaże! Jeśli tak to musicie wysilić się ze strojami 😉

ogrodzieniec2011
Ogrodzieniec 2011

Rycerze z Czerwionki to jak mało kto wie duma naszej gminy. „Bractwo Rycerskie Herbu Lis” powstało na przełomie lat 90 jako Drużyna Kusznicza. Dość szybko zaczęli zgarniać pierwsze tytuły na arenie krajowej w turniejach kuszniczych zostając wielokrotnie drużynowym mistrzem polski w kuszy historycznej. Po kilku latach powstała sekcja zajmująca się walką rycerską, która szybko się rozrosła i zaczęła wieść prym w drużynie i wychodząc na pierwszy plan. Pomimo zmian Bractwo rycerskie i drużyna kusznicza stanowią jedność i dziś obie są uznane w Polsce, a kusznicy pozostają aktualnym Mistrzem Polski. Do najważniejszych sukcesów walczących należą m.in. w tym roku:
Zwycięstwo w walkach 5vs.5 w Ogrodzieńcu(z aktualnym mistrzem Polski), drugie i trzecie miejsce w Opolu w turnieju Indywidualnym , drugie miejsce w lidze BHP(Bojowy Hufiec Południe) oraz 1 miejsce w Byczynie w walkach indywidualnych.

lisy
Herb Lisów z Czerwionki

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close