Witam.

Temat trochę poza sportowy ale chciałem Wam przybliżyć projekt w którym mam przyjemność uczestniczyć.

Projekt jak w tytule nosi nazwę „Śladem wspomnień dawnych lat”. Jego celem jest zebranie i stworzenie bazy starych zdjęć. Jeśli macie jakieś ciekawe zdjęcia z terenu gminy i miasta Czerwionka- Leszczyny już możecie przekazać je drogą mailową na adres:  slademwspomnien@gmail.com

Niedługo ruszymy w teren ze skanerami i wtedy będziecie mogli przekazać je w bezpośredni sposób. Jeśli natomiast chcielibyście włączyć się w organizację tego przedsięwzięcia to również zapraszam do kontaktu ze mną.

Proszę i zachęcam również do polubienia profilu Śladem Wspomnień na Facebooku. Pomoże nam to dotrzeć do większej grupy odbiorców.

Już rozpoczęliśmy działania konkursem fotograficznym.

Celem Konkursu jest fotografowanie i poszukiwanie zdjęć wyrażających szczególnie charakterystyczne walory Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. W ramach konkursu poszukujemy fotografii:

  1. o znaczeniu historycznym, ukazujące dawny wygląd przestrzeni publicznej, nawiązujące
    do dziedzictwa kulturowego (tradycji, wydarzeń, obyczajów), dawnych fotografii nawiązujących
    do instytucji, organizacji funkcjonujących na terenie gminy i miasta oraz innych o specjalnym znaczeniu dla życia mieszkańców;

  2. aktualnych, promujących i ukazujących walory przyrody, przestrzeń publiczną charakterystyczną dla gminy i miasta. Zdjęcia mogą ukazywać styl życia nawiązujący do lokalnej architektury oraz specyficznych miejsc – wizytówek gminy i miasta (np. hałdy, familoki, lokalne zabytki). Zdjęcia mają za zadanie zachęcać do odwiedzin i zamieszkania w gminie.

plakat_konkurs_v1

 

Więcej szczegółów znajdziecie na www.slademwspomnień.pl oraz fan page’u.

 

Mihone

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close