Członkowie Luxtorpedy w ubiegły weekend startowali w łącznie czterech imprezach, z których najkrótszą był bieg w Zakopanem.

W piątek odbył się w Mysłowicach „XXI Memoriał Jerzego Chromika”. Jacek Kałusek uplasował się na 94. miejscu w klasyfikacji generalnej i 29. w kategorii wiekowej. z czasem 00:49:00.

W Zakopanem z kolei odbył się „VI Tatrzański bieg pod górę” na dystansie 8,5km. Elżbieta Huzior trasę z Zakopanego na Kasprowy Wierch pokonała w 1:38:33, zdobywając 314. miejsce, oraz 11 w kategorii wiekowej.

20 października nasi biegacze startowali w Rabce-Zdroju i Wodzisławiu Śląskim. W Rabce odbył się ostatni bieg z cyklu „Perły Małopolski”. Na półmaratońskim dystansie w Gorczańskim Parku Narodowym pobiegli: Ela Huzior(czas: 02:39:27; 175. na mecie, 7. w kategorii) i Andrzej Toman (czas:02:07:49;  101 miejsce, 9. w kategorii).

W Wodzisławiu Śl. odbyły się piąte zawody „Ja i maraton”, w którym biegacze mieli do pokonania dowolny dystans aż do 42 kilometrów. Mariusz i Hanna Skowrońscy biegli na 21. Mariusz zajął 31. miejsce z czasem 01:50:37. Hanna na tym samym dystansie dobiegła do mety jako 48. Jej czas to 02:33:19.

W ramach imprezy rozegrano też zawody Nordic Walking na maksymalnym dystansie półmaratonu. Marcin Oleksiuk dzięki czasowi 02:38:17 osiągnął 7. miejsce.