W minioną sobotę w Rybniku odbył się rajd miejski „Na przijmo bez Rybnik”. Uczestnicy mieli do pokonania trasę na której było do odszukania 8 punktów kontrolnych na większości z których mieli do wykonania zadania specjalne.

Oprócz trasy open, na której startowali zawodnicy i zawodniczki indywidualnie oraz dwuosobowe drużyny kobiece, męskie i mieszane, zorganizowana została także trasa rodzinna licząca około 2 km na której rodzice wraz ze swoimi pociechami również mieli do wykonania na odnalezionych punktach kontrolnych zadania specjalne takie jak: rozwiązanie labiryntu, łamigłówki, wbicie piłeczki golfowej do dołka, odnalezienie określonego produktu w sklepie, zjazd na desce mountainboardowej czy też sprawnościowy tor przeszkód do pokonania. Trasa open natomiast, w przypadku zaliczenia jej w optymalnej kolejności liczyła około 15 km i obejmowała m.in. takie punkty jak: okolice kąpieliska Ruda, okolice Elektrowni Rybnik, schron na Wawoku czy też ścisłe centrum miasta. Uczestnicy trasę pokonywali w oparciu o rozdane 5 minut przed startem mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi a ich zadaniem było takie ustalenie trasy aby dotrzeć do wszystkich punktów, wykonać na nich zadania specjalne i wrócić do bazy zawodów w jak najkrótszym czasie.

Ogółem na starcie stanęło 38 osób (w tym 4 drużyny na trasie rodzinnej).

Wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Prezydenta Rybnika a oprócz tego zawodnicy z miejsc 1-3 otrzymali pamiątkowe medale i gadżety. Po dekoracji wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

Czołowe miejsca zajęli w większości kategorii zajęli mieszkańcy Rybnika, chociaż na trasie drużyn mieszanych pierwsze miejsce zajęła ekipa z Częstochowy a wśród drużyn męskich na podium stanęli zawodnicy z Czechowic – Dziedzic.

Organizatorzy mają nadzieję, że impreza przypadła mieszkańcom i gościom do gustu. Jak zapowiada dyrektor rajdu Jacek Kałusek być może na jesień znów spotkamy się na podobnej imprezie.

Poniżej lista zwycięzców:

Mężczyźni – Michał De Sas Topolnicki

Kobiety – Justyna Massalska

Kobieta + mężczyzna – Macrologic/Potuptani – Anna Ząbkiewicz, Grzegorz Ząbkiewicz

Kobieta + kobieta – SBD Energetyk Rybnik – Joanna Fojcik, Michalina Janowska

Mężczyzna + mężczyzna – RYTM 2 – Robert Gawlak, Dariusz Pamuła.

Galeria zdjęć i filmów z imprezy znajduje się TUTAJ

WAI_LIAN_CONTENT_0WAI_LIAN_CONTENT_0

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close