Zakończyliśmy pierwszą akcję promocyjną biegania na terenie gminy. Co przyniosła nasza inicjatywa? Czy przyniosła jakieś korzyści?

Zdjęcie grupowe z 26 maja

 

Początek… promocja

Początek to zaprojektowanie logo grupy, plakatu. Dzięki talentowi Wojtka szybko powstały te dwa elementy. Pojawił się też sponsor 40 plakatów, które zawisły na terenie naszej gminy. Promowaliśmy także naszą akcję w lokalnych mediach, portalach biegowych i co najważniejsze wśród znajomych. Co się okazało nie warto liczyć na tych co mówią „napewno będę”. Niezawodni okazali się Ci którzy nie mówili nic.

 

A tak to było:
Zaczęło się 12 maja. Przybyło wtedy 15 osób. Obawy były czy ktokolwiek skorzysta z okazji do wspólnego biegania. Szczęśliwie przybyło kilku zapaleńców, którzy jak się okazało pozostali z nami już mamy nadzieję na dłużej. Pobiegliśmy wersją skróconą, z pominięciem zbiornika „tama”. Przybyły dwie Panie z kijami co również nas ucieszyło.

Tydzień później przybyło 13 osób, ale klika nowych twarzy.  Tym razem nasze spotkanie wyglądało inaczej. Spotkaliśmy się wcześniej wymienić się poglądami, pomysłami, planami na przyszłość. Koleżanka Edyta przeprowadziła krótką rozgrzewkę i ruszyliśmy na trasę.  Przebiegliśmy cały dystans… tym razem w grupce co wzbudziło zainteresowanie wśród mieszkańców. Zmiany okazały się trafione. Na trasie dzielnie walczyła Pani Renata jako przedstawiciel Nordick Walking. Po tym biegu zauważył nas także UGiM deklarując poprzez osobę Pani rzecznik wsparcie naszych działań. Dalszy ciąg tego biegania miał miejsce w niedzielę podczas Biegu Wiosny w Rybniku gdzie już nowi nasi biegacze pobiegli w dość dużej grupce i zajęli dwa 4 miejsca w swoich kategoriach.

Ostatnia niedziela. Było trochę obaw gdyż jak wiadomo był to dzień matki. Jednak kilku z nas przybyło w to sobotnie popołudnie. Po biegu rozlosowaliśmy upominki od UGiM no i ustaliliśmy termin zebrania założycielskiego.

 

A więc czy warto było?

Odpowiedź jest jedna: WARTO. Poznaliśmy nowych ludzi, chętnych do wspólnego biegania, działania. Udało nam się już licznie wystartować w pierwszym biegu. Cel jaki sobie postanowiliśmy czyli przyciągnąć zapaleńców biegania został zrealizowany. Zostaliśmy zauważeni na mieście. Pokazaliśmy, że bieganie jest trendy i nie ma się co wstydzić swojej dobrej formy.

 

Kilka słów podziękowania…

Pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy biegali w te trzy soboty. To dzięki Wam zostaliśmy zauważeni. Daliście wiarę, że można robić coś pozytywnego.  Dzięki wielkie dla Wojtka za wsparcie, czas, projekt logo i plakatu.

Dziękuje portalowi Czerwionka.info, Radiu 90FM  za wsparcie medialne naszej akcji. Szkoda, że inne lokalne media nie zainteresowały się tematem.

Dziękuje firmie FORUM II z Gliwic za sfinansowanie druku plakatów.

Podziękowania do UGiM Czerwionka- Leszczyny za upominki i wsparcie udzielona na trzeci bieg.

Dzięki Krzyśkowi za cierpliwą pomoc przy tworzeniu tej strony.

 

Ale to dopiero początek…

Padła propozycja pobiegnięcia w następną sobotę.  Po szczegóły odsyłam na forum. A teraz idę spać jutro 10km w Bielsku- Białej.

 

 

4 Comments

  1. Jak najbardziej było WARTO, jestem pełna podziwu dla Michała i Wojtka za zaangażowanie, oby Wam starczyło zapału na dłuzej a ja w miarę możliwości oferuję swoja pomoc. Pozdrawiam i do zobaczenia w środę 🙂

  2. Aha. Kasia Ty też jesteś zwycięzca losowania 😛
    Upominek do odbioru u mnie.
    Odezwij się na maila mihutom@gmail.com to napisze Ci gdzie.

  3. Pewnie, że WARTO było! Warto było podjąć się takiej akcji. Liczę na kolejne wspólne sobotnie bieganie:)
    PS. Gratuluję zwycięzcom losowania:);)

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close