To był ekscytujący wieczór w Rybniku. Emocji było bardzo dużo szczególnie dla naszych biegaczy. Padły życiówki, rewanże za wcześniejsze niepowodzenia i przełamywanie własnych słabości. Luxtorpedy spisały się świetnie ale od początku…

Licznie na starcie licznie a trasie…

Przyjechaliśmy do Rybnika liczną grupą. Startujących było siedem osób: Andrzej Toman, Marcin Menżyk, Rafał Żak, Wojtek Korzusznik no i nasza piękna sztafeta Pań w składzie: Urszula Menżyk, Małgosia Toman i Kasia Pepel. Kibiców z naszej grupy też pojawiło się dość sporo bo aż sześć osób trzymało kciuki za naszych biegaczy.

Zawody

Zawody zaczęły się z lekkim opóźnieniem i w dość ciężkich warunkach pogodowych. Mimo nocnej pory temperatura nie sprzyjała biegaczom i biegaczkom. Nasi zawodnicy jednak zrobili co mogli. Zacznijmy od Rafała, który w tych warunkach chyba czuł się tego wieczora najlepiej z Luxtorped.  Ostatecznie zajął 49 miejsce w kategorii OPEN a 14 w M30 z czasem netto 1:29:25 co okazało się jego życiówką!

Drugi na mecie zgodnie z oczekiwaniami i kolejnością podczas biegu okazał się Andrzej Toman z czasem 1:43:55. Nie był to rekord życiowy ale warto podkreślić, że w zeszłym roku trasa półmaratonu księżycowego pokonała Andrzeja a właściwie to kontuzja. No coż wtedy były to początki a postęp widać gołym okiem. Miejsce w OPEN 196 a w kategorii M50 17.

Trzeci na mecie przybiegł nasz wiceprezes :). Wojtek choć czuje się przetrenowany dzielnie walczył na trasie i gdy przez większość trasy biegł za Marcinem i to ze sporą stratą ostatecznie na mecie okazał się lepszy i z czasem 1:50:59 zajął 277 miejsce w OPEN a w M18 lokatę 50. Marcin z kolei z czasem 1:54:03 miejsce OPEN 312 a w kategorii wiekowej M18 61.

Pierwszy dyplom dla Luxtorpedy czyli dzielna sztafeta Pań.

Wszyscy tego dnia trzymali kciuki za naszą sztafetę Pań. Troszkę stresu wśród biegaczek dało się zauważyć przed biegiem ale ostatecznie występ można uznać za udany.Pierwsza zmiana na którą wybiegła bardzo ambitna Kasia była poprostu rewelacyjna i z czasem 00:33:54 Kasia oddała zmianę na trzeciej pozycji! Druga pobiegła debiutantka w zawodach Małgosia dla której był to pierwszy bieg na takim dystansie (wcześniej w treningach max. 5km). Spisała się bardzo dobrze i zmianę oddała przebiegając pętle z czasem 00:51:29. Trzecia pobiegła Pani kapitan Urszula, która przebiegła dystans 7km z czasem 00:47:36 i ostatecznie nasza sztafeta zajęła 12 lokatę co warto zaznaczyć nie było ostatnią pozycją 🙂 . Na trasie swoje koleżanki wspierała Pani Asia, która z powodu kontuzji nie mogła wystartować tego wieczoru w Rybniku.

A oto pierwsze „trofeum” LUXTORPEDY:

Gratulacje dla wszystkich, którzy pobiegli oraz podziękowania dla kibiców za wsparcie na trasie.

 

4 Comments

  1. Dodałem moje zdjęcia z Rybnika w linku który wkleił Wojtek

  2. Gratuluję wszystkim! Było suuuper!!:)

  3. Było super!!! Gratulacje dla wszystkich, Gosia i Kasia byłyście WIELKIE!!! Mamy super Grupę i oby tak dalej do zobaczenia za tydzień:)

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close