Dziś międzynarodowy dzień Wolontariusza. W imieniu zarządu z tej okazji chcieliśmy złożyć życzenia wszystkim członkom i wolontariuszom naszego stowarzyszenia. Dużo siły, zapału i wytrwałości w tym co robicie i jak dzielicie się swoją pasją jednocześnie zmieniając najbliższe otoczenie. To własnie dzięki Wam organizacje pozarządowe są wstanie wpływać na naszą rzeczywistość.

Drugi raz już w naszej gminie odbyła się gala Dnia Wolontariusza. W ubiegłym roku wyróżniony został Rafał Żak. W tym roku nasi wolontariusze nie zostali nagrodzeni ale dla nas jesteście najlepsi! Bez Was wiele rzeczy by się nie udało.

W tym roku nominowani zostali:

W kategorii Wolontariusz Roku 2016

Agata Leks

received_1782917981920328

Agata wraz z koleżanką sama zgłosiła się do naszej organizacji z zapytaniem jak może zaangażować się w działania promujące aktywność fizyczną. Pierwsza współpraca polegała na pomocy przy 4 biegu po moczkę i makówki gdzie Agata była osobą odpowiedzialną za depozyt rzeczy zawodników. Na drugiej imprezie Agata otrzymała już bardziej odpowiedzialne zadanie jakim jest praca w biurze zawodów i wydawanie, obsługa zawodników (był to czerwiec 2016 roku). Obecnie Agata przygotowuje już aktywnie bieg prowadząc konkursy dla biegaczy na portalach społecznościowych. Agata zainicjowała również założenie profilu na SnapChat, który prowadzi. Rozwija również profil na portalu społecznościowym Instagram. Dla naszego stowarzyszenia jest to o tyle ważne, że odciąża nas od prowadzenia tych portali a także dzięki jej aktywności możemy być w kontakcie z młodymi odbiorcami. Aga w pierwszej połowie roku brała również czynny udział w zbiórkach pieniężnych kampanii Kilometry Dobra. Były to zbiórki wyjazdowe w Gliwicach i Rudzie Śląskiej. Agata ze wszystkich zadań wywiązywała się ze swoich obowiązków.

 

Kamila Jaroszek

 

fb_img_1480423207641

Kamila wraz z koleżanką sama zgłosiła się do naszej organizacji z zapytaniem jak może zaangażować się w działania promujące aktywność fizyczną. Pierwsza współpraca polegała na pomocy przy 4 biegu po moczkę i makówki gdzie Kamila była osobą odpowiedzialną za rejestrację kibiców w konkursie na najlepszy doping. Na drugiej imprezie Kamila otrzymała już bardziej odpowiedzialne zadanie jakim jest praca w biurze zawodów i wydawanie, obsługa zawodników (był to czerwiec 2016 roku). Obecnie Kamila przygotowuje już aktywnie bieg pomagając koleżance w organizacji konkursów na portalach społecznościowych. Kamila w pierwszej połowie roku brała również czynny udział w zbiórkach pieniężnych kampanii Kilometry Dobra. Były to zbiórki wyjazdowe w Gliwicach i Rudzie Śląskiej. Kamila ze wszystkich zadań wywiązywała się ze swoich obowiązków sumiennie i rzetelnie.

 

Oliwia Smyczek

 

fb_img_1480421640669

Oliwia dołączyła do nas na 4 biegu po moczkę i makówki razem ze swoimi koleżankami. Pierwsza współpracapolegała na pomocy przy 4 biegu po moczkę i makówki gdzie Oliwia była osobą odpowiedzialną za rejestrację kibiców w konkursie na najlepszy doping. Na drugiej imprezie Oliwia otrzymała już bardziej odpowiedzialne zadanie jakim jest praca w biurze zawodów i wydawanie, obsługa zawodników (był to czerwiec 2016 roku). Obecnie Oliwia przygotowuje już aktywnie bieg pomagając koleżance w organizacji konkursów dla kibiców. Oliwia

w pierwszej połowie roku brała również czynny udział w zbiórce pieniężnej w kampanii Kilometry Dobra. Była to zbiórki wyjazdowa w Rudzie Śląskiej. Kamila ze wszystkich zadań wywiązywała się ze swoich obowiązków sumiennie i rzetelnie.

 

Za całokształt działalności:

Andrzej Toman

andrzej_toman

Pan Andrzej jest wieloletnim działaczem sportowym. Wniósł ogromny wkład w rozwój sportu na terenie gminy. Początkowo w latach 90-tych XXw oraz z początkiem XXI w działał jako kierownik drużyny klubu Ruchu Stanowice, a później tą samą funkcję pełnił przez kilka lat w klubie Piast Leszczyny w latach jego świetności w lidze okręgowej. Od 2012 roku Pan Andrzej jest propagatorem biegania na terenie gminy. Jest założycielem i członkiem Stowarzyszenia Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka.

Opis sylwetki Wolontariusza w okresie od grudnia 2015 do listopada 2016 r. (max. 2000 znaków) *
Prosimy opisać zaangażowanie, skuteczność, rzetelność, innowacyjność pomysłów (okres nie dotyczy osób zgłoszonych do nagrody za całokształt).

W okresie działalności w klubach piłkarskich pełnił funkcję kierownika drużyny co wiązało się z dużym zaangażowaniem praktycznie co tydzień. Pojawiał się na meczach a także pilnował wszystkich spraw związanych z funkcjonowaniem klubu. Był ceniony przez zawodników zarówno Ruchu Stanowice jak i Piasta Leszczyny co świadczy o rzetelności jego działań. Jest znany przez wiele roczników piłkarzy z terenu naszej gminy. Niejednokrotnie jeszcze we wczesnych latach 90-tych jak kierownik drużyny Ruchu Stanowice prowadził zbiórki na działalność klubu wydatnie przyczyniając się do uratowania istnienia tego klubu. Gdy w 2012 roku postanowił dołączyć jako założyciel do Stowarzyszenia Luxtorpeda od początku był jednym z aktywniejszych członków organizacji. I jak zwykle robił to w cieniu bez wysuwania się na czołowe pozycje w organizacji. Jest pomysłodawcą innowacyjnego biegu uznanego w środowisku biegowym na Śląsku i w Polsce „Bieg po moczkę i makówki”. W tym roku jest już piąta edycja tego biegu. Najlepszą wizytówką działalności Pana Andrzeja jest to, że kolejne pokolenie działa na rzecz rozwoju sportu w gminie gdyż jego syn jest prezesem Stowarzyszenia a drugi również udziela się w organizacjach pozarządowych.

 

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close