Biegaj i chodź z Rozbójnikiem Ramża

 

Kolejna impreza dla amatorów zdrowego i aktywnego stylu życia odbędzie się w Bełku już 26 kwietnia. Obowiązuje limit zgłoszeń, dlatego warto zapisać się już dziś.

Naszym celem jest przede wszystkim dobra zabawa i integracja mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Zależy nam też na popularyzacji biegania oraz nordic walking jako formy zdrowego stylu życia, zwłaszcza, że mamy na terenie gminy fantastyczne walory turystyczne i przyrodnicze, żeby ten aktywny tryb życia kultywować – mówi Leszek Szejka ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, które jest współorganizatorem biegu.

 

Zawody odbędą się 26 kwietnia. Dla amatorów Nordic Walking planowana jest potyczka na dystansie 3,7 km. Bieg przełajowy odbędzie się na dwóch trasach, 5 i 10 km. Najmłodsi, czyli dzieci w wieku 5-12 lat będą mogły wziąć udział w biegu na dystansie 200 m. Udział w zawodach jest bezpłatny. Dla laureatów trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zaplanowano nagrody. Każdy uczestnik otrzyma także kupon na poczęstunek.

 

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, Stowarzyszenie Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach.  Projekt „Utworzenie trasy biegowej oraz nordic walking pn. Biegaj i chodź z Rozbójnikiem Ramża” został dofinansowany w ramach konkursu na „Inicjatywy lokalne mieszkańców” w ramach projektu pt. „Międzysektorowa współpraca czyli wspólnota samorządowa w innym wymiarze”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 

Nie zabraknie również pozasportowych atrakcji i możliwości poznania atrakcyjnej przyrodniczo okolicy. Biuro zawodów będzie się mieściło na ulicy Bełkowskiej, zaś parkingi usytuowane będą przy zabudowaniach dawnego PGR (od ulicy Wolności), a stamtąd zaprzęgi konne zabiorą uczestników na miejsce zawodów.

 

Zgłaszać można się do dnia 20 kwietnia lub w biurze zawodów (do wyczerpania limitu uczestników). Rejestracja zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem: https://gbluxtorpeda.org/zapisy/. – Zachęcamy do tego, żeby zgłaszać się wcześniej, bo imprezy biegowe, organizowane w poprzednich latach na terenie gminy pokazują, że zainteresowanie jest spore – mówi Michał Stokłosa, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

 

Program imprezy – 26.04.2015r.

Biuro zawodów: ulica Bełkowska

9.00 – 11.30 otwarcie biura zawodów

12.00 – start do biegu (wszystkie dystanse)

12.10 – start do marszu (prosimy o ustawienie się za biegaczami)

14.00 – biegi dzieci

14.30 – wręczenie nagród

 

Więcej informacji i regulamin można znaleźć na stronie www.belk.pl

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close