czernickiBiegulicznyStowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz organizuje I Czernicki Bieg Uliczny Razem’89, który odbędzie się 19 czerwca w Czernicy.

Ośmiokilometrowa trasa poprowadzi spod starego kościóła, biuro zawodów będzie mieściło się na terenie Zameczku.

Jak piszą organizatorzy, „chcemy pokazać, że świętowanie rocznicy wolnych wyborów w roku 1989 może być nieco nieformalne i połączone z rodzinną zabawą i aktywnością fizyczną”. Regulamin, trasa biegu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej SDL Spichlerz. Opłata startowa uiszczona do 1 czerwca wyniesie 30 złotych a po tym terminie 50, płatne w biurze zawodów.

Po biegu wszyscy uczestnicy i kibice są zaproszeni do udziału w III Pikniku Historycznym, który odbędzie się w parku przy czernickim Zameczku. W tym roku chcemy przypomnieć czernickich lokalnych bohaterów – osoby, których życie, twórczość i działalność znacząco wpłynęły na lokalną społeczność. W czasie Pikniku będzie możliwość wzięcia udziału w grze terenowej, a także skorzystania z innych atrakcji. W czasie Pikniku ogłoszone zostaną wyniki konkursów „Mój okrągły stół” i „Mój rok 1989”.

jj

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close