Zapraszamy wszystkich chętnych na najbliższe spotkanie Akademii Wolontariatu '”poMOCni”, które odbędzie się w najbliższą sobotę (26.01.19) o godz. 9:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach.

Grupa „poMOCni” powstała w listopadzie 2017 roku. Jej zadaniem jest zaszczepianie idei wolontariatu w osobach młodych z terenu Gminy Czerwionka-Leszczyny i okolic. Wolontariusze tutaj mają możliwość poznawania nowych osób, brania udziału w ciekawych wydarzeniach czy też angażowania się w akcje charytatywne. Dajemy też przestrzeń do tego by wolontariusze realizowali swoje pomysły.

Wolontariusze z grupy „poMOCni” na GRF 2018

Od września 2018 roku grupa została objęta projektem „Wolontariat wzmacnia” dofinansowanego z Funduszu Inicjatywy Obywatelskich. Projekt realizuje Stowarzyszenie Luxtorpeda oraz Stowarzyszenie Redukowania Bierności. Dzięki temu młodzi ludzie przeżyją niezwykłą przygodę podczas które skorzystają z ciekawych szkoleń, zrealizują własne inicjatywy czy też wyjadą na wizytę studyjną.

W związku z powyższym zapraszamy nowe osoby, które mają ochotę poznać co to jest wolontariat lub chcą pogłębić swoją przygodę w tym obszarze na najbliższe spotkanie. Jeśli jesteś rodzicem i szukasz ciekawego sposobu do tego by Twoje dziecko rozwijało się i nauczyło się odpowiedzialności za otaczający go świat zapraszamy do kontaktu i na spotkanie.

Zapraszamy na naszą stronę FB oraz grupę „poMOCni” gdzie można dowiedzieć się więcej o działaniach i wydarzeniach.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close