trening2014_malyGrupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka wraz z Gminą i Miastem Czerwionka-Leszczyny zapraszają wszystkich chętnych do udziału w serii wspólnych, bezpłatnych treningów biegowych. Pierwszy już w piątek.

 Bezpłatne zajęcia prowadzone pod okiem trenera ­– Jacka Kostrzewy – przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych biegaczy chcących udoskonalić swoją technikę biegu.

Nasza grupa biegowa rozpoczęła swoją działalność od wspólnych treningów z mieszkańcami gminy i w tym roku, kontynuując ową tradycję, organizuje je po raz trzeci. W 2012 roku nasze treningi prowadziły po Czerwionce. Dzięki pozytywnemu odbiorowi i wyłonieniu się grupy stałych biegaczy, udało się „Luxtorpedę” zarejestrować w formie stowarzyszenia. Rok później  treningi odbywały się we wszystkich miejscowościach gminy Czerwionka-Leszczyny oraz Gaszowicach i Orzeszu, skąd także zrzeszają członków.

Tegoroczny cykl treningów będzie trwać do listopada. Głównym celem zajęć jest popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez rozwijanie licznego już środowiska biegaczy i kijkarzy. Będzie to też niewątpliwa okazja do wymiany doświadczeń i dzielenia się nimi z osobami dopiero rozpoczynającymi przygodę ze sportem.

– Wzrost aktywności biegowej mieszkańców naszej gminy obserwujemy każdego roku. Najlepiej widać to na imprezach organizowanych przez naszą grupę i na nocnym biegu w Czerwionce (gdzie na drugiej edycji wystartowało ponad 70-ciu mieszkańców naszej gminy). Również dużo jest osób uprawiających Nordic Walking, które chcemy zachęcić do połączenia sił i czerpania jeszcze większej przyjemności z uprawiania sportu ­– mówi Michał Toman, prezes Luxtorpedy.

Treningi będą się odbywały na stadionie MOSiR w Czerwionce przy ul. Wolności 2 w co drugi piątek (zaczynając od 14 marca) o godz. 18:00. Na miejscu będzie także możliwość skorzystania z szatni i pryszniców.Zajęcia dofinansowane są ze środków finansowych Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny.

 


Jakub Pawliszyn

4 Comments

  1. Trzymamy kciuki! W jakich konkurencjach bierzesz udział?

  2. Trzymamy kciuki 🙂

    I do zobaczenia na następnym treningu.

  3. Super 🙂 niestety w piątek mnie nie będzie bo wyjeżdżam na HMPN. Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close