Nasza Młoda Luxtorpeda miała zaszczyt brać udział w niezwykłym przedsięwzięciu, jakim był Trening z Mistrzem, który odbył się 21-go sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
TRENING Z MISTRZEM to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi celami ich organizacji są: popularyzowanie wśród najmłodszych sztandarowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa, a także prozdrowotna dzieci i nauczycieli oraz zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.

Poprzez Trening z Mistrzem organizatorzy chcą postawić na promocję sportu, zachęcić dzieci do jego uprawiania oraz prezentować królową sportu w ciekawy i zarazem innowacyjny sposób.

Zajęcia odbywały się od godz. 9.30 do 12.00. Uczestnicy próbowali swoich sił w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: rzucie młotem, rzucie dyskiem, biegach przez płotki, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

 

Każdy przed treningiem dostał koszulkę a po zajęciach medale i certyfikaty. 

Mimo, iż na Treningu zabrakło obiecanych gwiazd lekkiej atletyki, to naszym zawodnikom dopisywały humory.  Sami zostali Gwiazdami.

 

 

 

 

Dnia następnego, czyli 22-go sierpnia nasi młodzi zawodnicy także pojawili się na Stadionie Śląskim, ale tym razem zasiadali na trybunach, by kibicować gwiazdom lekkiej atletyki podczas Memoriału im. Kamili Skolimowskiej.

 

„Działalność sekcji dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub” oraz środków Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny”

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close