Nasza Młoda Luxtorpeda miała zaszczyt brać udział w niezwykłym przedsięwzięciu, jakim był Trening z Mistrzem, który odbył się 21-go sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
TRENING Z MISTRZEM to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi celami ich organizacji są: popularyzowanie wśród najmłodszych sztandarowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa, a także prozdrowotna dzieci i nauczycieli oraz zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.

Poprzez Trening z Mistrzem organizatorzy chcą postawić na promocję sportu, zachęcić dzieci do jego uprawiania oraz prezentować królową sportu w ciekawy i zarazem innowacyjny sposób.

Zajęcia odbywały się od godz. 9.30 do 12.00. Uczestnicy próbowali swoich sił w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: rzucie młotem, rzucie dyskiem, biegach przez płotki, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

 

Każdy przed treningiem dostał koszulkę a po zajęciach medale i certyfikaty. 

Mimo, iż na Treningu zabrakło obiecanych gwiazd lekkiej atletyki, to naszym zawodnikom dopisywały humory.  Sami zostali Gwiazdami.

 

 

 

 

Dnia następnego, czyli 22-go sierpnia nasi młodzi zawodnicy także pojawili się na Stadionie Śląskim, ale tym razem zasiadali na trybunach, by kibicować gwiazdom lekkiej atletyki podczas Memoriału im. Kamili Skolimowskiej.

 

 

Leave a Reply

Close