teatr-gliwiceJak już pisaliśmy na facebook’u w tym roku gośćmi V Biegu po Moczkę i Makówki będą aktorzy Teatru Miejskiego w Gliwicach , którzy poprowadzą wraz z naszą Edytą rozgrzewkę oraz zasiądą w jury przy wyborze najciekawiej przebranego biegacza.

Poniżej krótka prezentacja samego teatru oraz jego zespołu i ich planów na nowy rok.

„Pod szyldem Teatr Miejski w Gliwicach kryją się trzy sceny umiejscowione w trzech różnych miejscach: Duża Scena przy Nowym Świecie 55 – 57, Scena w Ruinach Teatru Victoria przy Alei Przyjaźni 18, Scena Bajka przy ul. Dolnych Wałów 3, oraz Kino Amok dzielące tę przestrzeń z teatrem.

Jednak teatr to przede wszystkim ludzie, aktywni uczestnicy i kreatorzy świata kultury otwarci na rozmaite działania artystyczne. W sezonie 2016/2017, który jest zarazem pierwszym sezonem teatru, pracujemy nad własnymi prezentacjami, przedstawiamy spektakle w ramach Gliwickich Spotkań Teatralnych – całorocznego przeglądu najciekawszych polskich realizacji. Pamiętamy także o młodszych i starszych Widzach, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności, marzenia o karierze scenicznej, mogą oni uczestniczyć w zajęciach działającego przy Teatrze Studia Teatralnego.

Początek 2017 roku podporządkowany będzie naszym premierom. Zapowiedziany na styczeń „Dom Spokojnej Młodości” to teatralna podróż do Polski z początków kapitalizmu. Spojrzymy wstecz, aby przypomnieć sobie burzliwy okres przemian zachodzących w latach 90’tych. Zaprezentujemy opowieść o pogoni za marzeniami, mirażami wpisanymi w obietnicę wolności.

W lutym 2017 roku młodych widzów zaprosimy na dwie kolejne produkcje. Przedstawienie o sile przyjaźni „Ach jak cudowna jest Panama” na podstawie opowiadanie Janoscha skierowane do młodszych widzów oraz „Opowieść o Pilocie Pirxie” inspirowana prozą Stanisława Lema coś dla starszych dzieci.

Internetowa strona teatru: www.teatr.gliwice.pl

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close