Miniony weekend obfitował w starty. W sobotę 7 grudnia Ela Huzior brała udział w I Zimowym biegu wulkanów, w którym zajęła 122 miejsce z czasem 1:40:08.

Tego samego dnia w Katowicach Hania i Mariusz Skowrońscy biegli na 5 km w drugim biegu „Grand prix zBiegiemNatury”. Hania zajęła 141 miejsce z czasem 31:23, a Mariusz 48 (czas: 23:13).

W niedzielę odbyły się z kolei dwa biegi w Rybniku i zawody Nordic Walking w Krostoszowicach.

W IX Biegu Barbórkowym wystartowali Jacek Kałusek  (239 miejsce, czas: 00:48:44) i Mariusz Skowroński (166 miejsce, czas: 00:45:36).

Niemal równocześnie odbywał się 13. Bieg wokół Zalewu Rybnickiego. Wystartowało dziewięciu biegaczy: Patrycja Grabarczyk (53 miejsce, czas: 0:58:26), Joanna Kapszewicz (76 miejsce, czas: 1:19:25), Piotr Korzusznik (60 miejsce, czas: 1:00:26), Wojciech Korzusznik (15 miejsce, czas: 0:46:46), Marcin Menżyk (33 miejsce, czas: 0:52:25), Urszula Menżyk (80 miejsce, czas: 1:22:58), Dorota Przybylska-Toman (81 miejsce, czas: 1:26:01), Katarzyna Stabla (58 miejsce, czas: 0:59:57) i Andrzej Toman (41 miejsce, czas: 0:55:35). Na szczególne wyróżnienie zasługuje Andrzej, który w tegorocznym cyklu RYBOST CUP zdobył 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Marcin Oleksiuk wystartował w kijkowej edycji II Półmaratonu Szerpa. Utrudnienie stanowił 5-kg balast, w który musiał być wyposażony każdy zawodnik (dla kobiet były to 3 kg). Marcin zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej, a 6 miejsce w ogólnej. Czas: 2:42:27.