zory1
Nasi biegacze w Żorach / fot. Luxtorpeda

Minionego weekendu biegacze w barwach Luxtorpedy wystartowali w czterech biegach, z których najkrótszy liczył pięć kilometrów, a najdłuższy niemal dziesięciokrotnie dłuższy dystans.

W „Jesiennym biegu fair play” w Katowicach wystartowali Piotr i Wojciech Korzusznikowie. Wojtek przebiegł 5 km. w czasie 00:18:24, co uplasowało go na czwartym miejscu. Piotr z czasem 00:24:46 zajął 63. miejsce.

W „14. Poznań Maratonie” pobiegli: Agnieszka Karlik i Jacek Kałusek. Jacek maratoński dystans pokonał w czasie 04:16:03 zajmując 3760. miejsce. Agnieszka dobiegła na 5314. miejscu po 05:00:56.

Specjalistka wymagających biegów – Elżbieta Huzior wystartowała w Maratonie Bieszczadzkim, którego realny dystans był o kilka kilometrów większy. Do mety dotarła jako 5. w swojej kategorii, a 171. w ogólnej po upływie 06:47:31.

A najliczniejszą, ośmioosobową grupę biegaczy Luxtorpedy, mogliśmy zobaczyć w Żorach, gdzie w ramach 10-kilometrowego „VI żorskiego biegu ulicznego” wystartowało ośmiu biegaczy, a Marcin Oleksiuk uczestniczył w towarzyszącym biegowi „Rekreacyjnym spacerze Nordic Walking” na ok. 3 km. Najszybszym ze startujących biegaczy został Łukasz Cichocki uplasował się na 181. pozycji z  czasem 00:43:18.  Katarzyna Pepel osiągnęła czas 00:47:20. Zajęła 6. miejsce w swojej kategorii wiekowej, 25. w klasyfikacji kobiet i 281. w ogólnej.

Marcin Oleksiuk w zawodach Nordic Walking zajął pierwsze miejsce.