W ubiegły weekend odbył się 7. PKO Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju. Festiwal pozostaje najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Obejmuje ponad 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km.
W programie imprezy znajdziecie między innymi Bieg 7 Dolin na trzech dystansach – 34, 64 i 100 km które są dla wielu biegaczy/ek kulminacyjnym krynica2punktem sezonu. W tym roku mieszkanka naszej gminy oraz zawodniczka Grupy Biegowej LUXTORPEDA Katarzyna Stabla wystartowała w tym biegu na najdłuższym dystansie tj. 100 km. Trasa biegu trudna, górzysta z licznymi podbiegami i zbiegami. Do tego pogoda nie rozpieszczała – ogromny żar z nieba. Ale te ciężkie warunki nie przeszkodziły Kasi ukończyć bieg z czasem 16h 43min 35sek, zajmując 9. miejsce w swojej kategorii wiekowej K40. Warto dodać, że Kasia w tym roku pokonała już równie ciężki bieg Rzeźnika na dystansie 78 km – oraz zalicza cykl 5 biegów górskich „Perły Małopolski” na dystansie półmaratonu (21 km 97,5 m). Tydzień po morderczej setce czeka ją kolejny bieg z tego cyklu w Kościelisku. Zaliczyła w tym roku również Ustroński bieg 66 km Dookoła Doliny Wisły, 12 Godzinny Bieg Podziemny Sztafetowy w Kopalni Soli w Bochni, SuperBieg 21 km w Wiśle oraz 4 Bieg o Breńskie Kierpce.

 

krynica3Oprócz tego, że biega tak imponujące dystanse Kasia pracuje jako pielęgniarka w Rybnickim Szpitalu Psychiatrycznym oraz jest matką na pełnym etacie (2 dzieci). Nie pozostaje nam nic innego jak tylko podziwiać i życzyć dalszej wytrwałości w realizacji swoich planów biegowych.

W biegu uczestniczyli również inni reprezentanci naszej grupy biegowej: Andrzej Toman (pokonał dystans 34 km) oraz Krzysztof Głombik (zmagania zakończył na 66 km).

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close