Marcin Oleksiuk 25 stycznia obchodził swoje pierwsze urodziny z rodziną biegową,jaką jest Luxtorpeda. Z tej okazji Marcin opisał swoją historię z grupą, bieganiem jak i nordic walking.

Było to rok temu po Potwornym Biegu w Rybniku. Wtedy też podjąłem decyzję-dołączam do Luxtorpedy! Odkąd zacząłem biegać.a było to na 1 Nocnym Biegu w Czerwionce zawsze gdzieś mijałem pomarańczowe koszulki. Wkońcu doszłem do wniosku,że po co biegać samemu? Skoro w mojej okolicy jest grupa biegowa to czemu do nich nie dołaczyć. Wybór okazał się trafny!
Cóż mogę o tym roku powiedzieć? Hmm… Że był bardzo udany sportowo. Zaczynałem bieganie od „dyszek”, potem 15 km i półmaraton. Czemu nie iść dalej? Kolejnym etapem był maraton! Znalazłem w mojej okolicy Maraton Energetyków. Wyzwanie 42km i o dziwo ukonczyłem. To wrażenie, jak ktoś mówi Ci na mecie,że ukończyłeś maraton-niezapomniane!
Następnie przyszedł czas na spróbowanie czegoś innego. Nordic walking. Nie spodziewałem się,że mogą tak wciągnąć! Zacząłem trenować, wkońcu wystartowałem w zawodach. Pierwsze trzy starty, najpierw byłem za czołówką,a później-pierwsze podium! Szok! Próbowałem dalej i znów mały sukces podium na 10km.
Teraz bez żadnych kompleksów startuje z najlepszymi zawodnikami Nordic Walking i nie odpuszczam im na trasie. W ciągu tego roku miałem też okazję spróbować, jak wyglada bieg od strony organizatora. Powiem tak-nie jest to łatwe, dużo łatwiej startować. Jednakże widząc miny uczestników,którzy podchodzili i dziękowali za dobrze wykonaną „robotę” i za świetny bieg czyłem się dumny,że jestem właśnie z Luxtorpedy.
Dziekuję Wam za wsparcie przed startami, za dobre słowo po zawodach. Jesteście wielcy! To jest właśnie drużyna. Wszystkim Wam Luxtorpedowicze życzę sukcesów na trasie i nie zapomnijcie o uśmiechu! (; Endorfinki są najwazniejsze!
Dziękuję Wam za ten roczek!
My również dziękujemy Marcinowi za każdy wspólny start i za to,że jest razem z nami. Za każdą pomoc i pozytywne nastawienie! Oby tak dalej i jak najdłużej. 100 lat!
VegShrew

1 Comment

  1. O tak abyś dumnie nosił koszulkę i wiedz my również cieszymy się że z nami jesteś.Poprawiaj wyniki i sukcesów tych dużych

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close