Zachęcamy do przeczytania relacji Wolontariuszki, która miała okazję pomóc przy organizacji imprezy biegowej:

7 lipca w Palowicach odbyła się kolejna edycja „Grill+Run=Fun”. W imprezie wzięło udział blisko 300 uczestników. O godzinie 7:15 otwarto biuro zawodów dla Ultamaratonu, w którym chętnie pomagali Wolontariusze z Luxtorpedy Czerwionka.

Sobotnie zmagania Ultramaratonu „Szychta na Gichcie” rozpoczęły się już o godzinie 9:00 na boisku LKS Orzeł Palowice. To właśnie z tego miejsca ruszyli uczestnicy, którzy mieli do pokonania wielokrotność pętli o długości 7,5 km. Za każde pokonanie tego dystansu zawodnicy otrzymali bransoletkę w odpowiednim kolorze:

7,5 km – pomarańczowa

15 km – różowa

22,5 km – fioletowa

30 km – niebieska

37,5 km – zielona

45+ km – czarna

O 15:00 wystartowali uczestnicy zawodów Nordic Walking, a o godzinie 15:10 bieg najmłodszych im. Jacka Kostrzewy. Dzieci bawiły się doskonale biegając na różnych dystansach. W międzyczasie obok boiska rozkręcano strefę gastronomiczną oraz strefę zabaw dla dzieci (dmuchane zamki, twister, balony itp.)

Nasi wolontariusze nie zapomnieli o najmłodszych przygotowując dla nich watę cukrową.

Każdy z uczestników imprezy po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal, a o godzinie 17:30 odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Z punktu widzenia wolontariuszy imprezę zaliczamy do udanych. Pomimo tego, że dla większości z nas było to coś nowego nie przestraszyliśmy się, a wręcz przeciwnie poczuliśmy satysfakcję z pomagania przy tego typu imprezach.

Zapraszamy na relację wideo na kanale YouTube „Bohaterowie Codzienności”.

Ja w tym dniu zajmowałam się zapisywaniem zawodników na listę startową co bardzo polubiłam oraz po części rozdawaniem kolorowych bransoletek.
Ze względu na dużą ilość uczestników zapisywanie sprawiło mi lekką trudność.” /
Paulina z grupy „poMOCni”/

Dziękujemy Paulinie za relację.  Jeszcze raz zachęcamy do obejrzenia filmików wykonanych przez grupę „poMOCni” na YouTubie.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close