Przedstawiamy Państwu, co wydarzyło się w minionym roku naszej działalności.

Jesteśmy grupą zrzeszającą miłośników biegania, więc sporo naszych członków brało udział w różnych biegach o różnych dystansach. O poszczególnych startach można poczytać w zakładce: Nasze starty

Organizujemy również biegi. W zeszłym roku udało się zorganizować następujące imprezy biegowe:

  1. IV. Na przijmo bez Gaszowice – 27. kwiecień, przy dużej pomocy Jacka Kałuska;
  2. VII. Grill+Run=Fun – 6. lipiec oraz
  3. VIII. Bieg po Moczkę i Makówki – 21. grudzień.

To są kolejne edycje naszych biegów, które odbywają się co roku.

Prowadzimy również sekcję dla dzieci Młodej Luxtorpedy – Przedszkole Lekkoatletyczne. Są to zajęcia dla najmłodszych, do 8 r.ż. prowadzone pod okiem trenerki. Uczestnicy poznają lekką atletykę poprzez gry i zabawy ruchowe. Odbywają się one dwa razy w tygodniu. W każdej chwili dziecko może dołączyć się do Przedszkola. Więcej informacji w zakładce:  Sekcja młodzieżowa.

Przed feriami jeszcze odbędą się dwa zajęcia: 8.01. i 10.01., na które serdecznie zapraszamy. O kolejnych zajęciach na bieżąco będziemy informować.

Od września prowadziliśmy również zajęcia treningowe dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Najpierw odbywały się na bieżni przy Zespole Szkół w Czerwionce, a od jesieni na sali w SP nr 3 w Leszczynach.

Są to zajęcia ogólnoruchowe, może przyjść każdy, kto chce z nami poćwiczyć.

W naszym Stowarzyszeniu prężnie działa również sekcja miłośników zimnych kąpieli. Kolejny nowy sezon zaczął się w listopadzie i wciąż dołączają się kolejni śmiałkowie. Tradycyjnie Morsy kąpią się w każdą niedzielę, o 12.00 w żorskim stawie Śmieszek.

Niedawno utworzyliśmy nową sekcję, skupiającą miłośników MTB. Więcej można poczytać o sekcji MTB. Zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

Jako członkowie integrujemy się również poprzez wyjazdy i spotkania.

Gościnnie w lutym bawiliśmy się na II. Gali Biegacza, organizowaną przez zaprzyjaźnioną Inżynierię Biegania.

W czerwcu zorganizowaliśmy dwudniowy wyjazd w Góry Stołowe.

Pod koniec lipca świętowaliśmy już siódme urodziny.

Stowarzyszenie wraz ze Stowarzyszeniem Redukowania Bierności zrealizowała wspólnie projekt BLASK, który trwał od 2018r. i zakończył się w grudniu 2019. Z tej okazji, 19-go grudnia w MOK w Czerwionce odbyło się podsumowanie tego projektu. Więcej o projekcie i inicjatywach młodych można poczytać na FB: https://www.facebook.com/programBLASK/.

Co roku w Czerwionce, 5-go grudnia odbywa się Gala Wolontariatu, podsumowująca działania instytucji i organizacji pozarządowych w roku 2019 oraz nagradzająca osoby nominowane do tytułu Wolontariusza Roku. Wśród tych osób, które  otrzymały tytuł znalazły się prezes Stowarzyszenia Michał Toman, wybrany przez Stowarzyszenie Aktywni Społecznie oraz członek Stowarzyszenia – Kasia Pepel, nominowana przez Luxtorpedę.

W tym roku również nie zamierzamy ustawać w działaniach. Polecamy śledzić nasze poczynania.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close