Podaruj 1% Stowarzyszeniu LUXTORPEDA na realizację celów statutowych,
w tym rozwój dzieci i dorosłych w gminie.

Nasz specjalista od finansów pomoże Państwu w rozliczeniu deklaracji podatkowej PIT w zamian za podarowanie 1% naszemu Stowarzyszeniu. Wystarczy skontaktować się pod nr tel. 532 915 395.

Tych, którzy przy rozliczeniu nie potrzebują pomocy, również zachęcamy do podarowania 1% na ten cel.

Aby przekazać nam 1% podatku, należy wpisać nr KRS – 0000428173
oraz podać kwotę podatku nie większą niż jego 1%.

Stowarzyszenie LUXTORPEDA powstało w 2012 roku (wtedy funkcjonowała pod nazwą Grupa Biegowa LUXTORPEDA Czerwionka) i obecnie w jego skład wchodzi 21 osób dorosłych oraz 30 dzieci.

Prężnie działamy przede wszystkim na rzecz mieszkańców gminy Czerwionka-Leszczyny, ale udzielamy się także u naszych sąsiadów co roku realizując nasze cele statutowe poprzez aktywizację dzieci, młodzieży i dorosłych oraz rozwijanie ich zainteresowań sportem oraz zdrowym stylem życia.

Jednym z najważniejszych projektów, jakie zrealizowaliśmy, był “Poznajemy Królową Sportu”, skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy. Jego efektem było powstanie sekcji lekkoatletycznej “Młoda Luxtorpeda”, która działa od 2014r.
W ramach  projektu “5×30 w powiecie rybnickim” zorganizowaliśmy kurs nauki jazdy na rolkach oraz kurs gry w speedball.

Przedszkole Lekkoatletyczne Dla Rodzin to kolejny projekt, który udało nam się zrealizować w tamtym roku. Projekt ten polegał na organizacji zajęć dla dzieci w wieku 6-8 lat wraz z ich opiekunami.

Działamy również z rozszerzeniem idei wolontariatu w naszej gminie. OW roku 2018 i 2019 nasze działania w zakresie wolontariatu były objęte projektem „Wolontariat Wzmacnia”, który razem realizujemy ze Stowarzyszeniem Redukowania Bierności. Z tego programu utworzyliśmy Akademię Wolontariatu i Akademię Młodych Liderów.

Więcej o grupie „poMOCnych” i programie BLASK.

Standardowo zrealizowaliśmy również imprezy biegowe – 8. świąteczny Bieg po Moczkę i Makówki, 7-tą edycję Grill+Run=Fun oraz 5. “Na Przijmo bez Gaszowice i okolice”.

Nasze działania nabierają rozpędu. Ciągle rozwijamy swoją działalność – współpracujemy przy imprezach z MOSIR-em, z przedszkolami, szkołami, wspieramy okoliczne biegi.

W tym roku planujemy dalszy rozwój Przedszkola lekkoatletycznego , rozwój wolontariatu, promować aktywność fizyczną wśród mieszkańców w każdym wieku na terenie powiatu rybnickiego oraz zorganizować imprezy sportowe dla mieszkańców (Grill+ Run=FUN, Bieg po Moczkę i Makówki, Na Przijmo bez Gaszowice i okolice).

Zachęcamy Państwa do wsparcia naszych inicjatyw poprzez przekazanie 1%, zostawiając go tym samym w naszej gminie, naszym regionie, dając szansę dzieciom, młodzieży i dorosłym na rozwijanie swoich pasji i talentów. Jednocześnie przypominamy, że nie przekazując 1% jakiejkolwiek organizacji pożytku publicznego, te pieniądze nie wracają na Wasze konto, lecz trafiają do Skarbu Państwa.

Środki potrzebne do realizacji naszych inicjatyw pozyskujemy także z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka Leszczyny, z Ministerstwa Sportu, Starostwa Powiatowego w Rybniku, od lokalnych sponsorów. Środki pozyskujemy też dzięki serwisom FaniMani i Patronite.

W tym roku uruchomiliśmy nowy sposób wsparcia nas z wykorzystaniem 1% podatku. Polecamy program w którym, możecie Państwo sami rozliczyć PIT. Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszej grupy oraz darczyńców na nasze strony www i fb.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close