W sobotę (21 czerwca) w Palowicach po raz trzeci odbyły się organizowane przez biegaczy z Luxtorpedy zawody, czyli rodzinny piknik biegowy Grill+Run=Fun, którym w nawiązaniu do rocznicy demokratycznych przemian w Polsce odbywał się pod hasłem „25 lat wolności to powód do biegu i radości” i pod honorowym patronatem Jerzego Buzka.

grf1Tradycyjnie zawody rozpoczęły się startami dzieci, które startowały na dystansach 100-1000m (w zależności od wieku).  Ok. 130 dzieciom, które łącznie wystartowały, nie przeszkodziła towarzysząca im deszczowa aura.

Godzinę później odbyły się starty dorosłych (ok. 190 zawodników) na dystansach 5 i 15km (start na dłuższym dystansie jest uwzględniany w Grand Prix Czerwionki-Leszczyn) oraz 10km w dyscyplinie Nordic Walking. Malownicza trasa prowadząca lasem i przy stawach Pojezierza Palowickiego, choć w miarę płaska, nie należała do najłatwiejszych, głównie za sprawą świeżego błota powstałego po opadach. Na mecie każdy z zawodników otrzymał unikalny medal w kształcie kiełbaski. Po biegach dorosłych nadszedł czas wspólnego grillowania oraz dekoracji zwycięzców oraz ogłoszenia wyników konkursu plastycznego pod hasłem towarzyszącym zawodom. Konkurs plastycznyzostał wygrany przez Martynę Wystemp z 5a Szkoły Podstawowej nr 8 w Czerwionce-Leszczynach.  PalowiceBieg na dystansie 5km wygrał Paweł Wojtek z Zabrza, a najszybszą panią na tym dystansie była Alicja Lampa z Gliwic. Piętnastokilometrowy bieg najszybciej pokonał Grzegorz Szymura z Czerwionki-Leszczyn, a wśród kobiet Elżbieta Kiśluk z Żor. Pośród zawodników NW 10km najszybciej pokonali Karol Schröder z Katowic wśród mężczyzn i Klaudia Białas z Orzesza. W kategorii rodzinnej wygrała rodzina Gomola. Najszybszymi zawodniczkami i zawodnikami z gminy Czerwionka-Leszczyny zostali: Tomasz Lanuszny i Ewa Kapszewicz w biegu na 5km, Edyta Jezusek i Grzegorz Szymura w biegu piętnastokilometrowym i otrzymali puchary ufundowane przez szkołę języka angielskiego EduSmart.  Puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rybniku otrzymały trójki najszybszych biegaczy i biegaczek na odpowiednich dystansach, oraz „kijkarze” w kategoriach: niepełnosprawnych (najszybsza okazała się Małgorzata Konopka z Radlina) oraz mistrzostw gminy (najszybsi: Agnieszka Musiolik i Marcin Oleksiuk).

grf5Zawody organizowane przez Luxtorpedę spotykają się z pozytywnym odbiorem przez uczestników i kibiców. Podobnie było i tym razem przy okazji Grill+Run=Fun 2014, o czym świadczą pozytywne opinie osób goszczących w Palowicach. Organizatorzy tymczasem już zapraszają do udziału w grudniowym III biegu po Moczkę i makówki.

Pełną listę wyników można obejrzeć klikając ten odnośnik.


Jakub Pawliszyn
fot. Hanna Skowrońska

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close