IMG_4390_zmień rozmiarW sobotę 4.05 w Przegędzy odbyły się pierwsze zawody Drużynowego Pucharu Śląska, inicjatywy biegaczy z Luxtorpedy.

Zawody mają na celu integrację biegaczy z grup: AKMB Pędziwiatr Gliwice, Energetyk Rybnik, Forma Wodzisław, HRmax Żory i Luxtorpeda Czerwionka.  Każda z drużyn organizuje bieg w swojej okolicy.

Przyjechaliśmy odpowiednio wcześniej. Chłopaki poszli oznaczyć trasę, a ja tymczasem udałem się do oddalonego o ponad kilometr parkingu, by przywitać gości. Przyjechało kilkanaście samochodów i zacząłem mieć wątpliwości, czy „wejdzie” jeszcze jedno auto.

Trasa wytyczona w lasach Przegędzy biegła żwirowo-błotnistymi drogami i liczyła trzy okrążenia, łącznie 12 kilometrów; była możliwość skończenia biegu wcześniej.  Udział wzięło łącznie 40 biegaczy, ci niezrzeszeni wybierali dla jakiej grupy chcą zdobywać kilometry. W biegu było wesoło: gadanie, śmiechy, ktoś zgubił w błocie buta. Z pewnością nie było gonienia, nie miejsce było najważniejsze. Tak, czy inaczej, najwięcej, bo aż 184 kilometry przebiegli Luxtorpedowicze. Na drugim miejscu uplasowali się biegacze Rybnika.

Na zakończenie, na miejscu startu/mety – Polanie Kanetowiec – każdy miał okazję zjeść pieczoną kiełbasę z ogniska albo grilla i napić się wody i herbaty. Następny bieg cyklu w lipcu w Żorach.


fot.: Tomasz Mika
tekst: Jakub Pawliszyn

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close