W sobotę (23 grudnia) do Stanowic na VI Biegu po Moczkę i Makówki, zawitało 281 biegaczy, w większości w przebraniach.

Wraz z otwarciem naszego biura zawodów o godzinie 10:00 zaczęli pojawiać się pierwsi biegacze, którzy powoli zaczęli wypełniać budynek SP Stanowice.

Biegacze bardzo chętnie korzystali z tegorocznej nowości czyli ścianki:

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć pełną galerię, która jest barwna i kolorowa – zdecydowanie warta obejrzenia:

https://www.facebook.com/pg/gbluxtorpeda/photos/?tab=album&album_id=1954241564601004

Kolejną nowością w tym roku był stworzony przez naszych wolontariuszy baner na którym biegacze mogli umieszczać swoje postanowienia na nowy rok 2018.

Przed biegiem można było zaopatrzyć się w książki autorstwa Marka Szołtyska wraz z autografem samego pisarza.

O godzinie 11:45 odbyła się tradycyjna rozgrzewka poprowadzona przez naszą członkinię i jednocześnie perfekcyjną instruktorkę fitnessu Edytę. Ze względu na kontuzję Edyty przy rozgrzewce pomogła jej nasza szalona Katarzyna 🙂

A po gorącej rozgrzewce już tylko start 🙂 i punktualnie o godzinie 12:00 biegacze wyruszyli w trasę, którą w większości z Was pokonało w całości czyli 4 okrążenia 10 km.

Na mecie na każdego tradycyjnie czekał medal z piernika, porcja tytułowej moczki i makówek, woda oraz bon na losy. Dodatkowo dla 200-tu pierwszych przebierańców również okolicznościowy brelok – śnieżynka.

W szkole prócz Pań wydających moczkę i makówki czekała Iwonka ze swoim stoiskiem z losami. Nagród nie zabrakło dla nikogo dzięki wsparciu naszych sponsorów.

Później już tylko oczekiwanie na wyniki biegu oraz wygranych w konkursach: na najlepiej przebranego biegacza, najlepiej przebraną grupę oraz najlepiej kibicującą grupę w konkursie kibiców.

I tak kolejno:

W konkursie na najlepiej przebranego biegacza pierwsze miejsce zajął Sławomir Mazur za własnoręcznie zbudowaną konstrukcję z dwoma manekinami, drugie miejsce zajął Wojciech Beśka w stroju znanej wszystkim biegaczom aplikacji Endomondo, a trzecie miejsce Paweł Mocek w przebraniu rycerza stworzonego z ponad tysiąca zakrętek.

Za najciekawiej przebraną grupę przebierańców jury uznało drużynę o nazwie „Klątwa Energetyka” reprezentującą SBD Energetyk z Rybnika, która przebrana była za egipskie mumie i to do nich trafił puchar przechodni.

W konkursie dla kibiców biegacze zdecydowali, że najlepiej i najgłośniej kibicowała grupa pod nazwą „Mikołaj i jego grupa”, zaraz za nim była grupa „Poprądzeni”, a trzecie miejsce zajęły „Rudolfy”. Dwie ostatnie grupy były w ubiegłym roku więc widać, że kibicowanie na Moczce i Makówkach powoli staje się tradycją 🙂

Najszybszymi biegaczami wśród mężczyzn na dystansie 10 kilometrów okazali się:

 1. Piotr Treska – Tychy ( 36:30)
 2. Tomasz Czerny – Zabrze (36:52)
 3. Kasper Tochowicz – Goleszów (36:56)

Wśród kobiet:

 1. Małgorzata Rencz – Orzesze (43:28)
 2. Marzena Butanowicz – Suszec (45:48)
 3. Dominika Podemska-Rejdych -Tychy (46:03)

Pełne wyniki: moczka-2017.pdf

Oprócz biegu głównego organizowany był również przez Szkołę Podstawową w Stanowicach bieg Juniora dla uczniów szkół podstawowych z gminy Czerwionka-Leszczyny w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczynki.

Wyniki:

Chłopcy:

 1. Stępień Kacper
 2. Porwolik Kacper
 3. Gorzawski Maciej

Dziewczynki:

 1. Klasik Alicja
 2. Blinda Julia
 3. Tic Nikola

 

Jak co roku gośćmi biegu byli również przedstawiciele władz samorządowych, a mianowicie Pan Marek Profaska – wicestarosta powiatu rybnickiego oraz Pan Wiesław Janiszewski – Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, który objął naszą imprezę honorowym patronatem.

W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować współorganizatorowi naszego biegu czyli Szkole Podstawowej w Stanowicach oraz jej dyrektorowi Panu Jackowi Wowrze, który to już 6 rok udostępnia zaplecze biegu.

Pragniemy również podziękować za współpracę przy tworzeniu naszej strony www.biegpomoczkeimakowki.pl oraz za prowadzenie tegorocznego biegu stowarzyszeniu Szkryfka z Mikołowa.

Naszymi patronami medialnymi byli:

  • Radio Express 92.3 FM
  • Portal internetowy Rybnik.com.pl
  • Telewizja TVP3

Czytając Wasze komentarze po biegu mamy poczucie, że udało się nam zorganizować kolejny udany bieg i nie pozostaje nam nic innego jak podziękować wszystkim naszym członkom, ich rodzinom oraz naszym wolontariuszom. Nie sposób wymienić tu wszystkich więc poniżej fotka prawie WSZYSTKICH tych, którzy przyczynili się organizacji biegu.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

 

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close