Zapraszamy Państwa do udziału w biegu, jakiego Luxtorpeda jeszcze nie organizowała! Już wkrótce zapisy.

Zawody, organizowane we współpracy z Urzędem Miasta Rybnik odbędą się 11 lipca, o godz. 10:00 (biuro zawodów czynne od 8), miejsce startu to teren Ośrodka Sportu i Rekreacji Ruda w Rybniku, przy ul. Gliwickiej 72.

Zawody polegają na odnajdywaniu Punktów kontrolnych zaznaczonych na rozdanych  – 5 minut przed startem – uczestnikom mapach i potwierdzaniu faktu ich odszukania w tabelce kontrolnej. O kolejności na mecie w pierwszej kolejności decyduje ilość odszukanych Punktów kontrolnych, których będzie 8-10 a następnie czas. Na niektórych punktach może istnieć konieczność wykonania zadać specjalnych. Kolejność zaliczania punktów jest dowolna; oo trasie dopuszczalne jest poruszanie się wyłącznie pieszo – każde odstępstwo od tej zasady będzie kończyć się dyskwalifikacją.

Do wyboru są dwie trasy: dystans pierwszej to ok. 16 kilometrów, na trasie obowiązuje limit czasowy: 3 godziny (klasyfikacje Open kobiet i mężczyzn, par mieszanych, par kobiecych i par męskch), a druga to trasa rodzinna (ok. 2 km) bez klasyfikacji, trasa ma charakter rekreacyjny.

Opłata startowa wynosi 15 zł od osoby do 3 lipca, po tym terminie – 25 zł. Dla trasy rodzinnej – 15 złotych, bez względu na termin płatności i jest to kwota za całą drużynę.

Plan imprezy:

8:00 – 9:30 – zapisy w biurze zawodów
10:00 – start
10:10 – start Trasy rodzinnej
Ok. 13:30 – Dekoracja i losowanie nagród

Pełna treść regulaminu

 

Jakub Pawliszyn

1 Comment

  1. Super! Brakowało takiej imprezy w Rybniku

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close