31 maja w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się niezwykłe zawody: II Jastrzębski Bieg Kobiet – Kobiety na 5+.

Dwunastoosobowa reprezentacja Grupy Biegowej „Luxtorpeda” Czerwionka w składzie: Bożena Fojcik, Joanna Kapszewicz, Agnieszka Karlik, Edyta Menżyk, Urszula Menżyk, Dorota Przybylska-Toman, Monika Radkowska-Repko, Iwona Skorupa, Katarzyna Stabla, Małgorzata Toman, Izabela Ucher-Holona i Agnieszka Zając zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w tym pięciokilometrowym biegu.

Najszybsze okazały się: Katarzyna Stabla, Iwona Skorupa i Monika Radkowska-Repko, których łączny czas: 01:17:23 został sklasyfikowany. Przed biegaczkami z Luxtorpedy, na podium stanęły reprezentantki drużyny „HRMAX” z Żor.