W weekend 18-19 listopada 2017 r. w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Toruniu odbyły się ogólnopolskie zawody programu Lekkoatletyka dla Każdego. W skład reprezentacji Śląska wszedł  zawodnik Młodej Luxtorpedy Rafał Nowak.

Ten piękny obiekt Arena Toruń w ciągu 2 dni przyjął ponad 700 uczestników z całej Polski, którzy rywalizowali z sobą w konkurencjach takich jak 60m, 60m ppł, 300m, 600m, skok wzwyż, skok w dal oraz pchnięcie kulą.

W sobotę 18 listopada wystartowały dzieci z województw: dolnośląskiego, kujawsko – pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko – mazurskiego i wielkopolskiego. Natomiast w niedzielę: reszta województw wraz z śląskim.

Całej rywalizacji bacznie przyglądali się znakomici polscy sportowcy, gwiazdy światowej lekkoatletyki: Szymon Ziółkowski (mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem), Paweł Czapiewski (halowy mistrz Europy w biegu na 800 m), Anna Jagaciak-Michalska (6 zawodniczka mistrzostw świata w Londynie 2017 w trójskoku, ambasadorka programu LDK) oraz Maria Andrejczyk (4 zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w rzucie oszczepem, ambasadorka programu LDK).

Dla naszego zawodnika był to wspaniały występ ,  Rafał wrócił z zawodów z 2 srebrnymi medalami – pierwszy za skok w dal , drugi drużynowo w sztafecie.

 

Gratulacje dla medalisty, rodziców ,trenera oraz wszystkich których pasją jest sport.

 

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close