Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego rozliczania PIT za 2017 rok w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy 3 maja 19 w Czerwionce-Leszczynach (obok ośrodka zdrowia, naprzeciwko kościoła).

W każdy wtorek w godzinach 17-18 oraz czwartek w godzinach 16-17 nasz specjalista od finansów pomoże Państwu wypełnić deklarację podatkową PIT. Oczywiście za darmo, w ramach podarowania 1% dla naszego Stowarzyszenia.

Podaruj 1% GB LUXTORPEDA na realizację celów statutowych,
w tym rozwój dzieci i dorosłych w gminie.

Tych, którzy przy rozliczeniu nie potrzebują pomocy, również zachęcamy do podarowania 1% na ten cel.

Aby przekazać nam 1% podatku, należy wpisać nr KRS – 0000428173
oraz podać kwotę podatku nie większą niż jego 1%.

Stowarzyszenie Grupa Biegowa LUXTORPEDA Czerwionka powstało w 2012 roki i obecnie w jego skład wchodzi 26 osób dorosłych oraz 24 dzieci. Biegamy, morsujemy, jeździmy na rowerach,, uprawiamy nordic walking oraz biegamy i zjeżdżamy na nartach. Prężnie działamy przede wszystkim na rzecz mieszkańców gminy Czerwionka-Leszczyny, ale udzielamy się także u naszych sąsiadów co roku realizując nasze cele statutowe poprzez aktywizację dzieci, młodzieży i dorosłych oraz rozwijanie ich zainteresowań sportem oraz zdrowym stylem życia.

Jednym z najważniejszych projektów, jakie zrealizowaliśmy, był “Poznajemy Królową Sportu”, skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy. Jego efektem było powstanie sekcji lekkoatletycznej “Młoda Luxtorpeda”
Kolejnym ciekawym projektem jaki zrealizowaliśmy była inicjatywa “Razem na rolki”, w ramach której mieszkańcy mogli pod okiem wykwalifikowanego instruktora opanować jazdę na rolkach.

Zorganizowaliśmy również cykl spotkań “Aktywne śniadania na trawie” – dzięki licznym instruktorom, a także drużynom sportowym na mieszkańców gminy czekało sporo atrakcji – baseball, frisbee, fitness, zumba, joga, nordic walking, trening biegowy, sztuki walki, trening dla młodych matek oraz porady fizjoterapeuty i dietetyka, a okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich częstowały uczestników zdrową żywnością.

Oczywiście wspomnieć należy także o naszych sztandarowych projektach – świątecznym Biegu po Moczkę i Makówki (6 edycji) , pikniku rodzinnym Grill+Run=Fun (5 edycji) oraz “Na przijmo bez Gaszowice i okolice” (3 edycje).

Ciągle rozwijamy swoją działalność – współpracujemy przy imprezach z MOSIR-em, z przedszkolami, szkołami, wspieramy okoliczne biegi i akcje charytatywne, wstąpiliśmy do Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki, a ostatnio stworzyliśmy Akademię Wolontariatu.

Zachęcamy Państwa do wsparcia naszych inicjatyw poprzez przekazanie 1%, zostawiając go tym samym w naszej gminie, naszym regionie, dając szansę dzieciom, młodzieży i dorosłym na rozwijanie swoich pasji i talentów. Jednocześnie przypominamy, że nie przekazując 1% jakiejkolwiek organizacji pożytku publicznego, te pieniądze nie wracają na Wasze konto, lecz trafiają do Skarbu Państwa.

Środki potrzebne do realizacji naszych inicjatyw pozyskujemy także z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka Leszczyny, z Ministerstwa Sportu, od lokalnych sponsorów, a także dzięki takim akcjom jak Kilometry Dobra, a obecnie serwisom FaniMani i Patronite. Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszej grupy oraz darczyńców na nasze strony www i fb.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close