W sobotę (15.03) odbyły się w Łodzi Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących Lekkoatletyce, w których wystartowała Karolina Łącka, na co dzień nasza biegaczka.

hmpn2Na zawody przyjechało z całej Polski około 70 osób, które startowały w kilku różnych dyscyplinach: biegach na dystansie 60, 200, 400, 800 i 1500 metrów, skokach w dal, wzwyż, trójskoku i w sztafecie.

– Ja brałam udział w dwóch konkurencjach. Biegu na 800 i 1500 metrów, kolejno o godzinie 12.00 i 15.00 – mówi Karolina. – Niestety pierwszego biegu nie ukończyłam, dostałam strasznych skurczy łydek i nie byłam w stanie biec. Byłam na siebie bardzo zła, tym bardziej że w połowie trasy byłam trzecia.Dzięki pomocy zespołu medycznego, Karolina mogła wystartować w następnym biegu. Dzięki osiągnięciu czasu 7:13.18 zajęła drugie miejsce oraz poprawiła swoje czasy z poprzednich lat. Później odbyła się dekoracja i wręczono mi medal za uzyskanie 2 miejsca-1500m.

hmpn1
Trening przed biegiem

– Ogólnie zawody oceniam pozytywnie, organizatorzy spisali się na medal. Zapewniono ciepły posiłek uczestnikom a także nocleg. Atmosfera była niesamowita a hala robiła ogromne wrażenie – chwali mistrzostwa Karolina. Co dalej? – teraz czas na krótki odpoczynek i czekają mnie dalsze treningi.

 


Jakub Pawliszyn

4 Comments

  1. Super, Karolina! Za 2 lata 2 medale Twoje! 🙂

  2. Jeszcze raz GRATULACJE i dobrze że dałaś radę potem biec.

  3. Super, gratulacje !!!

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close