DSCN0287 (Kopiowanie)Przez miesiące przygotowywaliśmy się do tego dnia. Niezliczone ilości rozmów telefonicznych i maili, skrupulatne planowanie i pozyskiwanie sponsorów, sprzętu… Wszystko na ten jeden dzień.

15 czerwca w Palowicach udowodniliśmy, że Luxtorpeda potrafi stworzyć imprezę dobrze zorganizowaną, bez żadnych większych wpadek i co najważniejsze, z klimatem.

Wszystko spakowaliśmy na pakę ciężarówki poprzedniego wieczora. Dzięki temu zaoszczędziliśmy czas rano i mogliśmy wyłapać wady w sprzęcie. W tym wypadku nawalił generator prądu, który nie zapewniał wystarczającego napięcia do obsługi nagłośnienia. Po ściągnięciu fachowca i regulacji maszyny problem został zażegnany.

DSCN0292 (Kopiowanie)Przyjechaliśmy rano do Palowic i rozładowaliśmy ciężarówkę. Organizatorzy jak maszyna: każdy wiedział co robić i robił to dobrze. Obowiązków było sporo: rozkładanie stołów, pawilonów przy mecie i stole z nagrodami, przywiezienie wolontariuszy oraz organizacja i prowadzenie biura zawodów, z czym zaangażowani poradzili sobie wyjątkowo sprawnie.

Po godzinie trzynastej nastąpiły starty dzieciaków na dystansach (w zależności od wieku): 100, 300, 600, 800 1000 metrów. Młodzi dawali z siebie wszystko. Godzinę później wystartowali biegacze na 5, 10km i zawodnicy Nordic Walking na 10km, wszyscy w kilkuminutowych odstępach od siebie. Po dotarciu na metę każdy zawodnik, i młodszy i starszy, został udekorowany medalem. Najszybszymi okazali się: Beata Janda i Paweł Wojtek na dystansie 5 km, Renata Gawle i Grzegorz Szymura na 15 km, a wśród zawodników NW: Alicja Kuchta i Bogdan Cyrus.

DSCN0305 (Kopiowanie)Dzieci się nie nudziły, gdyż były dla nich zapewnione rozrywki: plenerowa gra „Wszędobyl”, malowanie twarzy, dmuchany zamek-zjeżdżalnia i stoisko z popcornem i watą cukrową. Upalna pogoda nie była problemem, gdyż miejsce imprezy znajdowało się w lesie, a wody i napojów było pod dostatkiem.

Po biegu nastąpiło losowanie nagród, a każdy mógł zjeść kiełbasę z grilla, albo upiec ją samemu przy ognisku. O 17 nastał czas dekoracji zwycięzców poprzedzony przemówieniem burmistrza Czerwionki-Leszczyn, Wiesława Janiszewskiego. Pogratulował on zwycięzcom oraz organizatorom, a następnie wraz z prezesem GB Luxtorpeda, Michałem Tomanem, przystąpił do wręczania pucharów. W biegowej klasyfikacji rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Żakowie, a zaraz za nimi uplasowali się Słupikowie i Wójcikowie.

DSCN0331 (Kopiowanie)Łącznie we wszystkich kategoriach i dyscyplinach udział wzięło 308 zawodników. Najmłodszych biegaczy było 113, na 15km: 48 (11 kobiet, 37 mężczyzn), 5km:  80 (31 kobiet, 49 mężczyzn), a zawodników Nordic Walking 67 (26 kobiet, 41 mężczyzn).

Podziękowania należą się wszystkim: Zawodnikom, Organizatorom, Wolontariuszom z Centrum promocji sportu „Active”, Patronom medialnym, Dziewczynom z BGŻ-u (które pomimo swoich obowiązków w miarę możliwości pomagały), UGiM Czerwionka-Leszczyny, Starostwu powiatowemu w Rybniku, a także wszystkim sponsorom: Bankowi Gospodarki Żywnościowej, beSmart, Domtech s.c., F.H.U. „Eltech”, F.H.U. „Wulkanex”, hurtowni zabawek „Marsel”, „JM-Ortho” mgra Jarosława Rokity, księgarni „Orbita”, kwiaciarni Adama Hajduczka, Miasteczku TwinPigs – westernowemu parkowi rozrywki, Natur House, pizzerii „Fabryka”, punktowi aptecznemu „Passiflora”, Rodzinnemu Parkowi Atrakcji, sali zabaw „Igraszka”, sklepowi Bogumiły Pukowiec, sklepowi Aleksandry i Marcina Wróbli, sklepowi z firanami Zofii Kani, sklepowi „Rower & Sport Serwis”, sklepom turystyczno-sportowym „Monsun”, zakładowi optycznemu „Optyk” Stanisława Szostaka.


Jakub Pawliszyn

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close