Finałem w Przegędzy zakończyła się LuxRywalizacja i Drużynowy Puchar Śląska. Kto został zwycięzcą, a która drużyna odebrała puchar?

Urodzinowa Rywalizacja

Rywalizacja polegała na aktywnym spędzaniu czasu i notowaniu swoich treningów w Endomondo. Za każdą godzinę aktywności uczestnicy zbierali punkty w LuxRywalizacji. Dodatkowo mogli również wykonywać zadania dodatkowe, które były specjalnie punktowane.

– Rywalizacja miała na celu aktywizowanie ludzi do uprawiania sportu, a także wprowadzenie zabawy do całej rywalizacji. Chcieliśmy włączyć do zabawy tych, którzy już trenują ale także tych, którzy potrzebują motywacji do wyjścia z domu. Chcieliśmy również na ten krótki czas świętowania 5-lecia przyciągnąć ludzi na nasza stronę, FB – mówi pomysłodawca LuxRywalizacji, Michał Toman

Jednak rywalizacja to nie wszystko a zebrane punkty to połowa sukcesu. Trzeba było również wziąć udział w finale Luxtorpedy, który dawał sporo punktów w końcowej klasyfikacji. I tak wśród Pań przed finałem klasyfikacja wyglądała następująco:

Wśród Pań finał zmienił znacząco klasyfikację bo dotychczasowa liderka nie stawiła się na starcie co otworzyło szansę innym zawodniczkom. I tak zwyciężczynią okazała się Sylwia Krause z Radlina. Dzięki wygranej w finałowym biegu na drugie miejsce wskoczyła Katarzyna Pepel z Luxtorpedy, a tóż za nią znalazła się Katarzyna Rek z Radlina.

 

 

Wśród mężczyzn przewaga przed finałem była na tyle znacząca, że finał niewiele wpłyną na końcowe zwycięstwo.

W finale najlepsi okazali się: Rafał Żak, Wojciech Korzusznik z Luxtorpedy, Dariusz Krause z Radlinioki w Biegu. Temu trzeciemu zabrakło zaledwie 5,5pkt do miejsca na podium w końcowej klasyfikacji Lux Rywalizacji.

Końcowa tabela ostatecznie wyglądała następująco:

  1. Henryk Jankowski
  2. Sławomir Pingielski
  3. Janusz Gawinkowski

Drużynowy Puchar Śląska

Równolegle z LuxRywlizacją odbyła się próba reaktywacji Drużynowego Pucharu Śląska. Tym razem rywalizacja była połączona z trzymiesięcznym zbieraniem punktów w LuxRywalizacji i ściganiem na Finale na Polanie Kanetowiec. Przed finałem prowadziła ekipa Radlinioków w Biegu z przewagą około 50pkt. W finale znaczenie miało miejsce na mecie oraz ilość uczestników biegu z każdej ekipy (5pkt za biegnącą osobę). Ostatecznie wygrała ekipa gospodarzy głównie dzięki dobrej postawie swoich najszybszych biegaczy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Na pochwałę zasługuje również Piotr Pacuła, który w pojedynkę wywalczył dla AKMB Pędziwiatr Gliwice trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej

Integracja cel numer jeden

Po zawodach był również czas na integrację i wspólne ognisko. Dzieci również pobiegły tym razem w biegu ze spadochronem. Był czas na rozmowę, podsumowanie rywalizacji a także planowano już przyszłoroczny Drużynowy Puchar Śląska. Padła deklaracja by spotkać się i określić wspólnie regulamin przyszłorocznej zabawy.

 

Luxtorpeda otrzymała również pamiątkowe prezenty od Radlinioków, Pędziwiatra Gliwice a także przedstawicieli trzeciego sektora. Serdecznie dziękujemy za pamięć!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone trzy miesiące rywalizacji, które były również okazją do świętowania 5 rocznicy powstania Grupy Biegowej Luxtorpeda Czerwionka.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close