Mówi się o coraz większym problemie z przekazywaniem wartości dzieciom i młodzieży. Czy odpowiedzią na ich brak w życiu młodego człowieka może być sport?

Sport to bardzo rozwojowa dziedzina naszego życia. Wielu z nas w jakiejkolwiek formie zażywa aktywności fizycznej. Warto by zadbać w tej dziedzinie również o swoje dzieci. Oczywistym jest, że w erze telewizora, komputera i „śmieciowego jedzenia” najważniejsze wyzwanie to walka z otyłością młodego człowieka. Sport jednak nie tylko wzmacnia i hartuje ciało, pozwala również realizować swoje talenty sportowe i zdobywać tytuły, medale. Regularne uprawianie sportu uczy wytrwałości i systematyczności. Ponieważ by czegoś się nauczyć, poprawić jakąś umiejętność czy szybciej biegać to trzeba właśnie regularnie uczestniczyć i trenować. Sport to także pogłębianie więzi międzyludzkich, zarówno tych między rówieśnikami jak i rodzicami. Nieważne czy trenujemy czy kibicujemy, łączą nas wtedy wspólne cele, emocje.

Doskonale w realizację powyższych wartości wpisuje się Stowarzyszenie Luxtorpeda Czerwionka, które od lutego 2015 roku, prowadzi sekcję lekkoatletyczną „Młoda Luxtorpeda”. Jest to pierwsza sekcja tego typu w gminie Czerwionka- Leszczyny i również pierwsza działająca w ramach PZLA. Oznacza to, że młodzi sportowcy mogą brać już udział w zawodach rangi mistrzowskiej. W mijającym roku zawodnicy i zawodniczki brali udział w licznych zawodach m.in. halowych mistrzostwach śląska dzieci i młodzieży w Raciborzu, Czwartkach Lekkoatletycznych czy mityngach. Młoda Luxtorpeda trenuje ogólną sprawność fizyczną z nastawieniem na lekkoatletykę. Młody, ambitny i pomysłowy trener sprawia, że treningi są atrakcyjne zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. W sierpniu br. młodzież wybrała się po raz pierwszy na obóz szkoleniowy do Jeleniej Góry. Oprócz treningów była okazja do wspólnych wycieczek krajoznawczych, pobytu na basenie i integracji z rówieśnikami.

Obecnie rozpoczyna się okres zimowy, który przygotowuje do wiosennych startów. W związku z tym jest to dobra okazja do rozpoczęcia swojej przygody w Luxtorpedzie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia, które odbywają się w sezonie zimowym w szkole podstawowej w Książenicach. Chętnych (w wieku od 8 roku życia) z terenu gminy Czerwionka-Leszczyny i okolic zachęcamy do zaczerpnięcia informacji na stronie www i facebooku stowarzyszenia oraz do kontaktu:  luxtorpeda@gbluxtorpeda.org

Działalność sekcji młodzieżowej Młoda Luxtorpeda jest dofinansowana ze środków Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub”.

 

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close