Już 18 grudnia wystartuje 9. Bieg po Moczkę i Makówki. To edycja przeniesiona z poprzedniego roku. Wtedy przez obostrzenia bieg nie mógł się odbyć. Bieg organizuje Stowarzyszenie Luxtorpeda z Czerwionki-Leszczyn.
Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2012 r. Od tego czasu bieg wpisał się na stałe do kalendarza imprez biegowych i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych biegów w sezonie.
Bieg tradycyjnie odbywa się w ostatnią sobotę przed Wigilią w Stanowicach, gdzie w Szkole Podstawowej mieści się baza zawodów, a tuż obok znajduje się start i meta.
Trasa mierzy 10 km (cztery pętle po 2,5 km) z możliwością wcześniejszego ukończenia po dowolnej liczbie pętli. Na każdego uczestnika po przekroczeniu linii mety czeka oryginalny, ręcznie robiony medal z piernika oraz to, co najważniejsze, czyli porcja moczki i makówek.
Nagrody są przewidziane nie tylko dla najszybszych, ale również dla biegaczy w najciekawszym przebraniu, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i grupowej. Konkurs przebierańców jest stałym punktem imprezy. W tym roku za wyłonienie i nagrodzenie podium
odpowiada główny partner biegu – firma Hostersi.
Na tegoroczną edycję biegu zapisy nadal są otwarte. Chętni muszą się spieszyć, ponieważ zapisy zamykają się 10 grudnia. Zapisy prowadzone są wyłącznie online. Na miejscu nie będzie możliwości zapisu ani opłacenia pakietu. Opłata startowa wynosi 60zł.
Weź udział w najbardziej kolorowym biegu na Śląsku!
FB: https://www.facebook.com/makowki
www.biegpomoczkeimakowki.pl.

Gorąco zapraszamy!!!

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close