W ubiegłym tygodniu nasi zawodnicy wzięli udział w dwóch imprezach biegowej i jednej Nordic Walking.

W sobotę 5 października w Gliwicach odbył się bieg charytatywny „Biegamy z sercem w Europie Centralnej”. Wystartowali w nim Hanna i Mariusz Skowrońscy. Pięciokilometrowy dystans pokonali w czasie 00:28:20 i zajęli ex aequo 365 miejsce.

Przy okazji biegu, na tym samym dystansie odbyły się zawody Nordic Walking. Marcin Oleksiuk stanął na podium i dzięki czasowi 00:29:50 zajął drugie miejsce, zarazem pierwsze w swojej kategorii wiekowej.

Następnego dnia w Rybniku odbył się „9. Jesienny cross ERBUD-u”. W barwach Luxtorpedy pobiegli: Mariusz Skowroński i Andrzej Toman. Impreza miała charakter towarzyski, ale wyniki liczą się w klasyfikacji 6. RYBOST CUP i 13. Grand Prix Energetyków.

Andrzej Toman z czasem 1:58:08 zajął 23 miejsce, a Mariusz Skowroński 30. Jego czas to 02:04:04. Panowie mieli do przebycia dystans 25 kilometrów. Hanna Skowrońska przebiegła 21,51 km w czasie 1:57:22 zajmując 46. miejsce.