urodziny luxtorpedyW sobotę 26 czerwca w Rybniku-Kamieniu obchodziliśmy drugą rocznicę istnienia jako stowarzyszenie.

Obchody rozpoczęły się od emocjonujących rozgrywek paintballowych w Rybniku-Kamieniu. Rozegrano także towarzyski mecz siatkówki plażowej z zaprzyjaźnionymi: Rybnicką Grupą Biegową „Pędzimy Razem” oraz AKMB „Pędziwiatr” Gliwice, od których dostaliśmy w prezencie statuetkę. Następnie rozpalono ognisko, przy którym goszczące osoby bawiły się do późnych godzin nocnych, rozmawiając, śmieją się i piekąc kiełbaski.

 

urodziny-statuetka
fot. AKMB Pędziwiatr Gliwice

Nasza grupa bardzo rozwinęła się przez te dwa lata: zaczynała od wspólnych treningów biegowych w maju 2012r., jako grupka entuzjastów biegania. 27 lipca grupa została wpisana do KRS jako stowarzyszenie. Od tego czasu Luxtorpeda, licząca obecnie ponad trzydziestu członków, stała się jedną z najaktywniejszych w gminie Czerwionka-Leszczyny organizacji. Organizujemy każdego czerwca i grudnia zawody biegowe cieszące się dobrą opinią, zimowe kąpiele morsów, zajęcia fitness oraz treningi biegowe pod okiem profesjonalnego trenera. Promujemy zdrowy i sportowy tryb życia wygłaszając w szkołach prelekcje. Poza tym, widać nasze pomarańczowe koszulki na wielu zawodach w całej Polsce.

urodziny luxtorpedy (3)Dziękujemy szczególnie Monice, na której spoczęła większość trudów organizacji tego wydarzenia, spisałaś się na medal.

Dziękujemy także członkom i sympatykom Luxtorpedy, kibicom, sponsorom i mediom. Bez nich nie dokonalibyśmy tego wszystkiego. Przez te dwa lata wiele zrobiliśmy i wiele jeszcze zrobimy przez kolejne.urodziny luxtorpedy (2)

 


Jakub Pawliszyn

 

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights
Close