W pierwszy weekend października(4-5.10.14) wielu naszych Luxtorpedowiczów brało udział w biegach. Jednak jedna z naszych zawodniczek – Kasia Stabla – zaliczyła swój pierwszy bieg w maratonie! Królewski dystans osiągneła ona w Katowicach na VI Silesia Marathon z czasem 4:29:42! Gratulujemy! Specjalnie dla nas przygotowała ona krótką relację z tego ważnego dla niej dnia:

Na początku (jak na rozdaniu Oskarów), chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu.. a w szczególności: mojej osobistej trenerce Uli, Dorotce za wsparcie duchowe, pozostałym dziewczynom z Luxtorpedy za wspólne treningi i wsparcie, Monice za to, ze czekała na na mnie mecie, no i oczywiście mojemu kochanemu Jarkowi. Czując tę moc, którą od Was otrzymałam, dałam radę pokonać dystans 42,195km. 

     Tak jak mój pierwszy półmaraton, tak i pełny maraton zrodził się z szalonego impulsu, i choć nie przygotowywałam się solidnie, udało się. Trasa minęła mi zadziwiająco szybko, dzięki temu, że na trasie towarzyszył mi Jacek Pędziwiatr. Zabawiał mnie rozmową, nadawał tempo, instruował i wspierał gdy marudziłam. 🙂

kasia1
Kasia Stabla

     Teraz już wiem, jak to jest przebiec TAKI dystans. Szacun dla wszystkich naszych Maratończyków!! Tym bardziej teraz podziwiam ludzi w jesieni życia, biegnących z uśmiechem do mety (jak np. starszy Pan lat 84 w Mikołowie). Teraz też wiem, jak to jest, gdy bolą kolana i pokonanie schodów to droga krzyżowa, a mimo to nie ustajesz i biegniesz do przodu w pogoni za życiem.

Gratulujemy także naszemu zawodnikowi – Marcinowi Oleksiukowi – za zajęcie IIgo miejsca w maratonie Nordic Walking podczas imprezy „Ja i Maraton” w Wodzisławiu Śląskim!! Osiągnął on czas 5:15:11.

Poniżej przedstawiamy poszczególne wyniki naszych zawodników:

  • Biegamy z Sercem 10km Gliwice – Łukasz Cichocki BIEG 40:57, Marcin Oleksiuk NW 1:06:27
  • VI Silesia Marathon 21,097km, 42,195km Katowice – Jacek Kałusek MARATON 4:18:22, Monika Radkowska­-Repko PÓŁMARATON 2:10:59
  • Biegnij Warszawo 10km Warszawa – Wojciech Korzusznik 38:46
  • Ja i Maraton Wodzisław Śląski – Hanna Skowrońska BIEG 12,6km 1:34:29, Mariusz Skowroński BIEG 21km 1:54:02
monika1
Monika Radkowska-Repko

 

Gratulujemy wszystkim naszym Luxtorpedowiczom!!

Verified by MonsterInsights
Close