Zapraszamy do przeczytania relacji, którego autorem jest nasz Andrzej Toman.
„No i mamy wreszcie miejsce na podium w kategorii kobiet. I to od razu w kategorii generalnej! Wywalczyła je w sobotę Kasia Pepel w biegu, który nosi nazwę Botaniczna Piątka i rozgrywany jest w Mikołowie na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Na dystansie 5km Kasia uzyskała czas 24:44, dzięki czemu zajęła drugie miejsce wśród 34 startujących pań. Wynik ten dał jej również 1 miejsce w jej kategorii wiekowej. Kasi towarzyszył w tym biegu Piotr Korzusznik. No może nie do końca tak było, bo popularny “Pyjter” uzyskał czas 29:57 i ukończył bieg na miejscu 60 wśród 74 mężczyzn, którzy go ukończyli. W swojej kategorii wiekowej zajął miejsce 4.
 Jednak wydarzeniem tego biegowego weekendu (z całym szacunkiem dla osiągnięcia Kasi) był powrót na biegowe trasy Moniki Radkowskiej-Repko. Jak sama określiła ten powrót “po ponad roku – to prawie jak debiut”. By być dokładnym to ponowny start Moniki w zawodach nastąpił po 546 dniach czyli prawie po półtorarocznej przerwie. Come back Moniki na trasy biegowe nastąpił w 4 Biegu Kopernika rozgrywanym w Rybniku na dystansach 5 i 10km. Jak łatwo się domyślić, Monika wybrała ten krótszy dystans i z czasem 33:17 zajęła 76 miejsce wśród 112 uczestników. Wśród 54 kobiet była 25. Wypada mieć nadzieję, że na następny jej występ nie będziemy musieli czekać kolejnych 546 dni :).  W tej samej imprezie wzięli także udział Kasia Stabla i Mateusz Wawer. Oni jednak wybrali dystans 10km. Kasia z czasem 52:15 zajęła miejsce 30 w “generalce” i 4 wśród 14 kobiet. Mateusz natomiast ukończył bieg z czasem 54:53, co dało mu miejsce 35 w generalce i 31 wśród sklasyfikowanych mężczyzn. W biegu na 10km wystartowało 64 uczestników. A do całej trójki (i nie tylko): Jo wos prosza! Chyba po raz ostatni.
W niedzielę natomiast w Sosnowcu odbyła się 5 Harpagańska Dycha, w której wystartował Andrzej Toman. Na dziesięciokilometrowej trasie, całkowicie zmienionej w stosunku do lat ubiegłych nasz zawodnik uzyskał czas 47:41 i wśród 851 sklasyfikowanych zawodniczek i zawodników zajął miejsce 278. W swojej kategorii wiekowej uzyskany czas pozwolił na zajęcie jedynie 21 miejsca, w gronie 55 rywali.”
Wszystkim zawodnikom gratulujemy ukończenia biegu i powrotu na biegowe trasy. Dziękujemy też Andrzejowi za relację.